Using Figures From Other Papers In Presentation Free Business Plan Sample For Elementary School Mga Research Paper Snow In The Suburbs Thomas Hardy Summary Free Resume Building Softwares Essay Beti Bachao Beti Padhao

Anonimowy przedsiębiorca pomaga niepełnosprawnym

przez Piotr Bednarski

Instytucje i firmy coraz częściej otwierają się na potrzeby osób niepełnosprawnych, np. dostosowując pomieszczenia oraz świadcząc szereg usług. Jeden z krakowskich przedsiębiorców poszedł o krok dalej.

Kraków, źródło: www.flickr.comKraków, źródło: www.flickr.com

Wraz z dr Ingą Mizdrak – wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym, biurem ds. osób niepełnosprawnych UEK zorganizowano zwiedzanie Krakowa dla studentów niepełnosprawnych. Pomysł „Pomagaj-my pomagać”, zainicjowany przez anonimowego przedsiębiorcę ma na celu wsparcie studentów, ale przy zaangażowaniu również innych właścicieli firm tak, aby każdy z nich mógł włączyć się w łańcuch organizacji tego wydarzenia. Poprzez takie działanie może się rozwinąć wspólnotowa idea robienia czegoś razem, przy partycypacji wielu podmiotów gospodarczych, a nie tylko jednego sponsora.

Do udziału zgłosili się zarówno studenci Uniwersytetu Ekonomicznego jak i innych krakowskich uczelni. Jest to jedna z nielicznych akcji zwiedzania Krakowa uwzględniająca ich niepełnosprawność. Uczestnikami zwiedzania, oprócz np. osób niewidomych, są również osoby z mniej widocznymi niepełnosprawnościami, dla których taka forma zwiedzania jest również dostępna. Takie wydarzenia świadczą o większej świadomości i wiedzy przedsiębiorców nt niepełnosprawności. Zwiedzanie z dodatkowymi atrakcjami odbędzie się 20 października 2012 w godzinach 10:00-13:00 pod Wawelem.

Mogą Cię również zainteresować