Anonimowy przedsiębiorca pomaga niepełnosprawnym

przez Piotr Bednarski

Instytucje i firmy coraz częściej otwierają się na potrzeby osób niepełnosprawnych, np. dostosowując pomieszczenia oraz świadcząc szereg usług. Jeden z krakowskich przedsiębiorców poszedł o krok dalej.

Kraków, źródło: www.flickr.comKraków, źródło: www.flickr.com

Wraz z dr Ingą Mizdrak – wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym, biurem ds. osób niepełnosprawnych UEK zorganizowano zwiedzanie Krakowa dla studentów niepełnosprawnych. Pomysł „Pomagaj-my pomagać”, zainicjowany przez anonimowego przedsiębiorcę ma na celu wsparcie studentów, ale przy zaangażowaniu również innych właścicieli firm tak, aby każdy z nich mógł włączyć się w łańcuch organizacji tego wydarzenia. Poprzez takie działanie może się rozwinąć wspólnotowa idea robienia czegoś razem, przy partycypacji wielu podmiotów gospodarczych, a nie tylko jednego sponsora.

Do udziału zgłosili się zarówno studenci Uniwersytetu Ekonomicznego jak i innych krakowskich uczelni. Jest to jedna z nielicznych akcji zwiedzania Krakowa uwzględniająca ich niepełnosprawność. Uczestnikami zwiedzania, oprócz np. osób niewidomych, są również osoby z mniej widocznymi niepełnosprawnościami, dla których taka forma zwiedzania jest również dostępna. Takie wydarzenia świadczą o większej świadomości i wiedzy przedsiębiorców nt niepełnosprawności. Zwiedzanie z dodatkowymi atrakcjami odbędzie się 20 października 2012 w godzinach 10:00-13:00 pod Wawelem.

Mogą Cię również zainteresować