BIZNESOWY KOMPAS #16. Przejmij kontrolę. Jak prawnie odziedziczyć biznes?

przez Maciej Maciejewski
234 odsłony

Jak to się mówi, w życiu są dwie rzeczy pewne. Śmierć i podatki. O pierwszym zagadnieniu nie rozmawiamy, bo wszyscy jesteśmy młodzi, prężni i charyzmatyczni, więc jeszcze wiele lat sukcesów w biznesie przed nami. Ale właśnie dlatego interesują nas wszelkie zagadnienia prawno-finansowe naszych przedsiębiorstw.

Czy i kiedy biznes można odziedziczyć? Komu można go przekazać? Jakie są warunki, aby to zrobić? O co musisz zadbać jeśli chcesz przekazać firmę dzieciom/rodzinie? Jakie przepisy wchodzą tutaj w grę?

Jak legalnie przekazać/otrzymać w spadku tradycyjny biznes oraz alternatywny np. w modelu network marketingu? O tym mówił niedawno w swoim autorskim formacie zatytułowanym LEGAL ALERT nasz nadworny prawnik. A wszystko w ramach projektu BIZNESOWY KOMPAS.

Live można zobaczyć w tym miejscu: NETWORK MAGAZYN

Nasze pozostałe archiwalne materiały znajdziesz tutaj: YOUTUBE 

Zapraszamy również na fanpage projektu: FACEBOOK 

Konrad Makarewicz z wykształcenia jest prawnikiem, a w dodatku sprawnie buduje biznes. Praktykujący radca prawny z zamiłowania networker i przedsiębiorca. Współwłaściciel spółki szkoleniowo-doradczej i założyciel fundacji. Z systemem network marketingu związany od kilku lat. Zbudował struktury i organizację m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Kiedyś działał w biznesie tylko offline, teraz łączy offline z online i dalej rozwija się w kierunku online. Uwielbia formę live’ów. Uczy postaw przedsiębiorczych. Pewien czas temu pojawił się jego e-book w tematyce błędów, które popełniają ludzie na starcie z własną firmą/biznesem. W naszym projekcie będzie dyżurnym prawnikiem. Jego format skupiać się będzie m.in. na praktycznych zagadnieniach prawnych podawanych w przystępnej formie.

Mogą Cię również zainteresować