BIZNESOWY KOMPAS #24. Czym jest spoofing? Zagrożenia, konsekwencje, jak nie dać się nabrać

przez Maciej Maciejewski
244 odsłony

Zdarzyło Ci się kiedyś, że ktoś przez telefon podawał się za pracownika banku? Słyszałeś o tym, że ktoś ukradł czyjąś tożsamość? To tylko przykłady. Form spoofingu jest więcej. Nasz redakcyjny prawnik Konrad Makarewicz padł ofiarą SPOOFINGU.

To coraz częstszy problem dla osób indywidualnych i przedstawicieli biznesu. W wielu przypadkach to zagrożenie zarówno materialne, jak i osobiste dla ofiary tego procederu, a także jej rodziny czy znajomych.

Konrad Makarewicz padł ofiarą tego procederu w marcu i kwietniu tego roku. Zainspirowany historią Krzysztofa Stanowskiego (Kanał Zero) uznał, że podzieli się zarówno tymi konkretnymi przypadkami oraz wskaże sposoby na to, jak się przed tym zjawiskiem bronić i/lub jak na spoofing reagować.

Ten rodzaj oszustwa bowiem nie tylko (potencjalnie) wpływa na powstanie problemów finansowych, ale również powoduje uszczerbek na reputacji ofiary.

Na czym polega spoofing? Jakie może mieć negatywne konsekwencje dla Ciebie jako ofiary? Jaka jest odpowiedzialność prawna dla sprawcy? Jak się przed tym bronić? Jak się nie nabrać na działania sprawcy? Bierzcie popcorn lub rumianek i zapraszamy:

Live można zobaczyć w tym miejscu: NETWORK MAGAZYN

Nasze pozostałe archiwalne materiały znajdziesz tutaj: YOUTUBE 

Zapraszamy również na fanpage projektu: FACEBOOK

Konrad Makarewicz z wykształcenia jest prawnikiem, a w dodatku sprawnie buduje biznes. Praktykujący radca prawny z zamiłowania networker i przedsiębiorca. Współwłaściciel spółki szkoleniowo-doradczej i założyciel fundacji. Z systemem network marketingu związany od kilku lat. Zbudował struktury i organizację m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Kiedyś działał w biznesie tylko offline, teraz łączy offline z online i dalej rozwija się w kierunku online. Uwielbia formę live’ów. Uczy postaw przedsiębiorczych. Pewien czas temu pojawił się jego e-book w tematyce błędów, które popełniają ludzie na starcie z własną firmą/biznesem. W naszym projekcie będzie dyżurnym prawnikiem. Jego format skupiać się będzie m.in. na praktycznych zagadnieniach prawnych podawanych w przystępnej formie.

Mogą Cię również zainteresować