Cyfrowy świat bez komputera

przez Daniel Kucharski

Już za kilka dni odbędzie się 5 edycja kongresu „Biznes to Rozmowy” organizowanego przez Netię. W ostatnich dniach do grona prelegentów dołączył kolejny ekspert związany z nowymi technologiami – Dave Meeker, wiceprezes Roundarch Isobar i dyrektor projektu Isobar Nowlab. Podczas kongresu przedstawi on unikalne przykłady użycia Google Glass i podzieli się przemyśleniami na temat wpływu nowych technologii na społeczeństwo, kulturę i biznes.

Dave MeekerDave Meeker

Ilość informacji, które ludzki umysł musi przetworzyć rośnie z dnia na dzień, a urządzenia, z których korzystamy mają coraz większy wpływ na nasze życie. Obserwujemy zderzenie wielu technologicznych trendów, m.in. mobilności, internetu rzeczy (internet of things) i inteligentnych urządzeń, stających się częścią naszej codzienności. Podczas kongresu Dave Meeker przedstawi tę nową rzeczywistość, w której informacje są dostępne za pomocą gestów, głosu, samouczących się urządzeń i innych innowacyjnych technologii. Meeker od 18 lat tworzy nowe rozwiązania i wykorzystuje technologie do komunikacji z konsumentami, również we współpracy z MIT Media Lab. Jest autorem i współtwórcą wielu rozwiązań dla biznesu, od kompleksowych platform zmieniających funkcjonowanie przedsiębiorstw, aż po rozwiązania mające zrewolucjonizować przyszłość mediów i rozrywki w mobilnym świecie. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami z zakresu „Internet of everything”.

3 października br. opowie o koncepcji dostarczania dedykowanych informacji konsumentom na podstawie połączonych danych z różnych źródeł. Meeker przedstawi także nowatorski projekt Isobar Glass House. To inicjatywa firmy Isobar, skupiona na innowacyjnym zastosowaniu designu i technologii. Glass House to aplikacja wykorzystująca Google Glass do zautomatyzowania domu za pomocą komend głosowych. Jest ona jeszcze w fazie testów, ale już reaguje na kilkaset komend umożliwiających włączenie i wyłączenie urządzeń w domu, ustawienie termostatu czy włączenie alarmu i zsynchronizowanie go z okularami.

Więcej informacji o kongresie "Biznes to Rozmowy" znajdziecie pod adresem www.biznestorozmowy.pl. Zapraszamy do rozmowy i dyskusji na Facebook i LinkedIn.

Mogą Cię również zainteresować