Darmowy internet na Dworcu Centralnym

przez Maciej Badowsk
397 odsłony

Na hali głównej warszawskiego Dworca Centralnego można już od zeszłego piątku korzystać z bezprzewodowego internetu. Planowane jest, aby bezprzewodowy internet był dostępny na wszystkich większych dworcach w kraju.

żródło: www.flickr.com
żródło: www.flickr.com

Bezprzewodowe sieci wi-fi będą sukcesywnie uruchamiane na kolejnych dworcach, na których trwają remonty. Chodzi przede wszystkim o dworce w największych miastach. Z bezprzewodowego internetu na Dworcu Centralnym można korzystać bezpłatnie za pomocą laptopa lub smartfona.

Remont Centralnego ciągnie się już ponad rok. Prace w częściach dostępnych dla pasażerów, czyli na peronach, w przejściach, czy hali głównej, mają zakończyć się na początku przyszłego roku. W pierwszym kwartale 2012 r. będą jeszcze trwały prace wykończeniowe, ale w częściach dworca, które nie są bezpośrednio związane z obsługą podróżnych.

Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. Na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty oraz punkty informacyjne. Z przejść podziemnych znikną punkty gastronomiczne. Remont będzie kosztował ok. 47 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP SA.

Mogą Cię również zainteresować