Duma ze stadionów pomoże polskiej gospodarce!

przez Adam Sikora

Czy duma ze stadionów pomoże polskiej gospodarce? „Polacy bogaćcie się po Euro! To najlepszy moment, żeby zacząć dążyć do finansowej niezależności, bo dzięki mistrzostwom Europy skokowo wzrosło poczucie własnej wartości Polaków” – nawołuje Fryderyk Karzełek, pierwszy polski money coach i prezes firmy PDF.

źródło: flickr.comźródło: flickr.com

Ekspert określany jako polski money coach, który od wielu lat prowadzi szkolenia na temat świadomego zarządzania i pomnażania swoich finansów uważa, że dzięki Euro Polacy otwierają się nie tylko na świat, ale też zaczynają wyraźniej dostrzegać swój własny potencjał. – Polska jest krajem, który ma niesamowity potencjał. Taki skokowy wzrost poczucia wartości, jaki obecnie obserwuję wśród naszych rodaków, przekłada się bezpośrednio na gotowość do podejmowania wyzwań. A kiedy ktoś podejmuje wyzwania i jest otwarty, rośnie jego strefa wpływów, zaczyna oddziaływać na ludzi i odnosić sukcesy – tłumaczy Fryderyk Karzełek. Jego zdaniem otwarcie na świat, w tym także na świat finansów, jaki następuje w Polakach dzięki mistrzostwom, przełoży się na wzrost przedsiębiorczości, a przez to wzrost w polskiej gospodarce.

Stadiony jakich nie widzieli Włosi

– To nie ulega wątpliwości, dzięki rozgrywkom piłkarskim, zostaliśmy dostrzeżeni. Mnóstwo inwestorów patrzy teraz na nas jako na partnera, czyli równorzędnego gracza, a nie zapomniany, biedny kraj w centrum Europy – uważa prezes PDF. Dowodem na to są – jego zdaniem – opinie, jakie pojawiły się niedawno w światowych mediach: „Droga Italio, oto jak wyglądają stadiony” – napisał włoski dziennik „La Repubblica” w dodatku poświęconym mistrzostwom organizowanym w naszym kraju. Z kolei francuski dziennik „Le monde” zachwycał się polską gościnnością, a hiszpański „La Razon” opisywał w bardzo pozytywnych barwach polskie miasta Euro. Stacja Fox Sports Americana Latina, która nadaje na całą Amerykę Płd. przekazała niedawno, że w Polsce „Wszystko jest gotowe na wysoki połysk”. Nawiązujący do Euro program, poświęcony najnowszej historii Polski, nadała też brytyjska stacja BBC.

– Dzięki tym wszystkim relacjom i opiniom, coraz więcej krajów dowiaduje się, że Polska jest jedynym państwem w Europie, które oparło się kryzysowi – mówi Fryderyk Karzełek. Dodaje, że entuzjazm, jaki obudziły w Polakach mistrzostwa, przełoży się bezpośrednio na nasze podejście do narodowej tożsamości. – Wreszcie zaczynamy budować powody do narodowej dumy. Do naszego kraju przyjechały przecież tysiące kibiców, którzy powiedzieli: „Wow! Jesteście wspaniali!” Pierwszy raz od wielu lat Polacy mogli też zademonstrować swoją dumę narodową, która nie była oparta na negatywnych emocjach: przegranych powstaniach i narodowych tragediach – mówi Karzełek.

Nie zaprzepaścić entuzjazmu

Zdaniem Fryderyka Karzełka, ogromny sukces wizerunkowy, jaki odnieśliśmy dzięki organizacji Euro i wyzwolona przez nie euforia powodują, że mamy teraz idealny moment, aby zacząć się bogacić. – Czas skończyć z myśleniem „pieniądze nie są ważne“ i zacząć myśleć kategoriami zamożności. Nie ukrywajmy, na świecie liczą się te kraje, które są bogate – mówi pierwszy polski money coach. Jego zdaniem wiele zależy od tego, co wydarzy się po Euro. – Jeśli w mediach dojdzie do głosu filozofia „frustratów i pesymistów”, którzy zawsze są gotowi do krytykowania, możemy zaprzepaścić ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą entuzjazm Polaków – podsumowuje Fryderyk Karzełek.

PORADNIK:

  • Zacznij myśleć kategorią zamożności.
  • Pieniądze są ważne, traktuj je jako narzędzie do osiągania celów.
  • Zacznij dostrzegać możliwości, a nie bariery.
  • Ustawiaj cele i podejmuj decyzje.
  • Zaszczep w sobie zmianę: inni już ją dostrzegli, ale najważniejsze byś dostrzegł ją Ty sam.
  • Skoro Małysz ma trenera – ty także na takiego się zdecyduj.
  • Pamiętaj! Dziś tworzysz swoją przyszłość: zdecyduj kim chcesz być i dla kogo pracować.

Mogą Cię również zainteresować