Działania MONAT Global w kwestii ekologii i ochrony środowiska

przez Maciej Maciejewski
1397 odsłony

Firma MONAT Global ma nowego dyrektora ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju. Do głównych zadań Miguela Peny będzie należało skoncentrowanie się na przewodzeniu i kontynuowaniu zaangażowania spółki w stosowanie najlepszych praktyk z zakresu inicjowania zdrowych społeczności.

– Miguel Pena jest cennym członkiem naszego zespołu, a jego wiedza pomoże nam stać się jeszcze lepszymi propagatorami ochrony środowiska – powiedział Stuart MacMillan, prezes projektu MONAT. – Nasza firma rośnie na światowego lidera w branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy, a skoncentrowane skupienie się na środowisku i zrównoważonym rozwoju jeszcze bardziej umocni nasze zaangażowanie w tworzenie zdrowych społeczności i pięknej planety – dodał prezes.

Świeżo upieczony dyrektor ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu programów zrównoważonego rozwoju, a specjalizuje się w opracowywaniu strategii ESG, raportowaniu niefinansowym, zrównoważonym łańcuchu dostaw, kompensacji emisji dwutlenku węgla i energii odnawialnej. W tym biznesie MLM jego obowiązki będą się rozciągać od sprawowania pieczy i kontrolowaniu przejrzystości składników po inicjatywy związane z redukcją odpadów.

– Z niecierpliwością czekam na stworzenie światowej klasy programu o trwałym, globalnym wpływie poprzez współpracę ze wszystkimi zespołami działającymi w MONAT. Oczywiście adekwatnie do rozwoju firmy dzięki swoim produktom i siłom struktur sprzedaży – skomentował swój awans Pena. – Z pasją tworzę długoterminową wartość dla środowiska, naszych interesariuszy i samej spółki. Stworzenie odpowiedniego zespołu i wyznaczenie właściwego kursu przełoży się na najlepsze praktyki, których potrzebujemy, aby zostać liderami zrównoważonego rozwoju w naszej przestrzeni. Cieszę się, że mogę być zaangażowany w ten proces od samego początku – dodał.

Komentarz Sylwii Dudki: – Przed dołączeniem do firmy MONAT Global nie miałam w ogóle zielonego pojęcia czym jest marketing sieciowy. Teraz już wiem, że ta forma zarabiania pieniędzy i realizowania marzeń daje mi całkowitą wolność oraz niezależność finansową. Brak szefa nad głową jest dodatkowym, wspaniałym atrybutem. Dziś jestem przeszczęśliwa. Cieszę się z faktu, że trafiłam właśnie do tego biznesu, ponieważ pracuję na własnych zasadach i poznałam mnóstwo ciekawych, interesującyh oraz bardzo dobrych ludzi. Poznałam ludzi, którzy wspierają mnie i motywują do działania. Kultura tej firmy całkowicie rezonuje ze mną i z moim życiem. Poza tym mam przyjemność pracować z produktem, który sprawdziłam, świetnie działa, jest naprawdę fantastyczny. Pomogłam już wielu kobietom w odzyskaniu pewności siebie poprzez poprawę jakości ich włosów i zaoferowaniu im intratnych możliwości zarobkowych. Poza tym jako biznes MLM nie mamy konkurencji na rynku i to jest piękne.

Komentarz Moniki Mikołajczyk: – Od kilku lat byłam zainteresowana różnymi projektami marketingowymi. Zawsze mnie ciągnęło do czegoś innego niż praca na etacie. Przeszłam przez wiele firm i nawet niestety tzw. piramid finansowych – bez realnych produktów, bez większych efektów… a tym bardziej zarobków. Mimo to nadal uważałam, że marketing sieciowy jest jedną z najlepszych form zarobkowych przede wszystkim ze względu na możliwości pracy z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko dostępny jest internet. I w końcu przypadkowo wpadłam na MONAT. Było typowo – potrzebowałam pomocy z włosami, a zakończyło się na współpracy. Ogromne możliwości finansowe, jakie daje plan marketingowy tej firmy,  który uważam za najlepszy, jakie widziałam do tej pory i polityka RODZINNA to dla mnie najważniejsze aspekty. Oczywiście wolność czasowa i przede wszystkim rozwojowa to ogromne zalety tego typu pracy. MONAT to nie tylko najlepszej jakości i bezkonkurencyjne produkty. To również najhojniejszy plan marketingowy, wspaniała polityka rodzinna, cudowne wycieczki, wspaniali ludzie, ogromne przyjaźnie. No i oczywiście rozwój osobisty, który uważam, jest tak ważny dla nas – kobiet w tych czasach często zaganianych i zestresowanych.

Mogą Cię również zainteresować