Elżbieta Lewandowska: styl pracy w marketingu sieciowym pozwala mi prowadzić dwie działalności bez ogromnego obciążenia, za to z podwójnym zyskiem!

przez Maciej Maciejewski

Muzyka, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz branża beauty – czy wszystkie te dziedziny da się pogodzić w jednym życiorysie? Oczywiście! Liczy się determinacja, odpowiednia wiedza, rozwój i troska o siebie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Elżbietą Lewandowską, liderką w network marketingowej firmie Perfect Coll, której historia zawodowa opowiada o tym, że trzeba wymagać od siebie i dbać o siebie – na tym samym, równym poziomie.

Elżbieta Lewandowska

Maciej Maciejewski: Człowiek nie rodzi się liderem. Jak wyglądała pani droga zawodowa? Jest ona dosyć nietypowa, prawda?

Elżbieta Lewandowska: Moja droga zawodowa jest niezwykle różnorodna. Od momentu ukończenia Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, która jest jedyną taką szkołą w Polsce, rozpoczęłam pracę na dwóch etatach. Od rana byłam specjalistą ds. BHP w Fabryce Fortepianów, a po południu prowadziłam zajęcia  gry na fortepianie w ognisku muzycznym. Po przepracowaniu siedmiu lat podjęłam pracę w Państwowej Szkole Muzycznej jako sekretarz, kontynuując nadzór nad bezpieczeństwem pracy w różnych firmach. Praca specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy wymaga ciągłego kształcenia się i zdobywania nowych umiejętności, dlatego w 2014 roku złożyłam rezygnację z etatu w szkole, z zamiarem całkowitego poświęcenia się działalności biznesowej i nauce. Aktualnie jestem właścicielką firmy BHP-CENTER i wykładowcą w Akademii Kaliskiej na kierunku BHP.

Maciej Maciejewski: Od wielu lat równolegle współpracuje pani z firmą Perfect Coll, która specjalizuje się w kosmetykach m.in. kolagenowych, suplementach oraz urządzeniach kosmetologicznych. Czym panią przyciągnął do siebie ten biznes marketingu sieciowego?

Elżbieta Lewandowska: O produktach firmy Perfect Coll dowiedziałam się od mojej koleżanki Agaty Spaleniak, która z troską o moje zdrowie poleciła mi produkty i zaprosiła na spotkanie z Zosią Starzyńską. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ Zosia zachwyciła mnie produktami, biznesem i swoim konkretnym podejściem do rzeczywistości. Bez wahania przystąpiłam do programu partnerskiego – lubię dbać o zdrowie, dobrze wyglądać i współpracować z pozytywnymi ludźmi.

Maciej Maciejewski: Jak ocenia pani pracę w marketingu sieciowym, biorąc pod uwagę inne doświadczenia zawodowe? Co je łączy, a co różni?

Elżbieta Lewandowska: Ogromną zaletą systemu MLM jest brak ryzyka. Oczywiście pod warunkiem, że współpracujemy z uczciwą firmą, która działa na bardzo dobrym planie marketingowym i ma w swojej ofercie  produkty, które są godne polecania. Postrzegam to jako ogromną zaletę zwłaszcza z perspektywy właścicielki firmy o profilu BHP, dbającej o życie i zdrowie ludzi. Na co dzień ciąży na mnie ogromna odpowiedzialność, zwłaszcza w tych firmach, w których są duże zagrożenia. Natomiast współpracując z Perfect Coll po prostu dbam o to, żeby podzielić się informacjami o bardzo dobrych produktach i o możliwości zarabiania pieniędzy z jak największą liczbą osób. Dystrybucją i rozliczeniami zajmuje się ktoś inny, co znacznie ułatwia łączenie obu moich aktywności zawodowych.

To właśnie odpowiedzialność zdecydowanie różni te dwie formy mojej pracy, natomiast wspólną cechą jest swoboda w działaniu. Nie oznacza to jednak, że pracując w Perfect Coll nie mam żadnej odpowiedzialności oraz planu do wykonania. Po prostu styl pracy w marketingu sieciowym pozwala mi prowadzić dwie działalności bez ogromnego obciążenia, za to z podwójnym zyskiem!

Maciej Maciejewski: Dwie angażujące działalności zawodowe wymagają na pewno odpowiedniej taktyki w planowaniu obowiązków. Jak udaje się pani godzić te wszystkie zadania?

Elżbieta Lewandowska: Bardzo ułatwia mi to sposób, który dopracowałam dzięki coachowi i trenerowi Michałowi Zawadce. Jako partner firmy Perfect Coll miałam tę nieocenioną możliwość wzięcia udziału w licznych szkoleniach prowadzonych przez Michała, który nauczył mnie jak organizować czas w taki sposób, aby wszystko działało zgodnie z planem. W tej chwili kieruję się kilkoma podstawowymi zasadami – mam szczegółowo zaplanowany każdy dzień i rozliczam się z wykonanych zadań, dbam o odpowiedni poziom wiedzy, prowadzę zdrowy tryb życia polegający na wartościowym odżywianiu się, suplementacji i dbam o odpowiednią ilość snu oraz ruchu na świeżym powietrzu. Trzeba wymagać od siebie i dbać o siebie – na tym samym, równym poziomie! Oprócz tego siłę i motywację do pracy daje mi moja rodzina oraz ogromna radość z życia i optymizm, z którym się urodziłam.

Maciej Maciejewski: A jakie pani zdaniem powinno się mieć podejście do pracy w tym systemie, żeby odnieść sukces?

Elżbieta Lewandowska: Recepta jest prosta – biznes MLM powinien być traktowany poważnie i z zaangażowaniem, determinacją i chęcią rozwoju.

Maciej Maciejewski: Jakie ma pani plany na przyszłość?

Elżbieta Lewandowska: Myślę, że jestem na dobrej drodze do budowania coraz większej struktury w firmie Perfect Coll i to jest mój priorytetowy plan na przyszłość.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

Mogą Cię również zainteresować