Europejskie Centrum Symulatorowe

przez Beata Szozda

W poznańskim Europejskim Centrum Symulatorowym do dyspozycji wszystkich pilotów w Polsce i Europie oraz dla wszystkich entuzjastów lotnictwa, oddano jedyny w Europie symulator Full Motion Cirrusa, wyprodukowany w oparciu o rzeczywistą kabinę i kokpit samolotu Cirrus.


Dzięki zlokalizowaniu symulatora samolotu Cirrus w Polsce, po raz pierwszy, dla wszystkich pilotów z Polski i Europy, dostępna jest możliwość całkowicie bezpiecznego budowania nalotu do uprawnień, szkolenia wznawiającego, szkolenia zapoznającego z typem lub po prostu treningu przed lotami na nieznane lotniska lub do innych krajów. Europejskie Centrum Symulatorowe Samolotów Cirrus w Poznaniu jest pierwszym centrum szkolenia symulatorowego utworzonym poza granicami USA, gdzie znajduje się sześć takich ośrodków. Lokalizacja inwestycji w Wielkopolsce nie jest przypadkowa: Ośrodek Szkolenia Lotniczego AERO Poznań posiada, jako jedyny w Polsce i jeden z kilku w Europie, uprawnienia do prowadzenia szkoleń fabrycznych Cirrusa (zarówno według przepisów europejskich, jak i amerykańskich). Ośrodek zlokalizowany w Terminalu Lotnictwa Ogólnego Poznań Ławica będzie dostępny również dla wszystkich miłośników awiacji. Także tych, którzy nie posiadają licencji.


Projekt AERO Poznań i Europejskie Centrum Symulatorowe to pozytywny przykład partnerstwa pomiędzy regionalnym portem lotniczym, a prywatnym biznesem z tej branży. Ośrodek szkoleniowy AERO Poznań, Port Lotniczy Ławica oraz Cirrus Polska, wspólnie wspierają się w aktywnościach mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa lotniczego oraz utworzenie w Poznaniu ośrodka szkoleń lotniczych na najwyższym poziomie europejskim. Jednocześnie projekt zrealizowano dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – Konkurencyjność Przedsiębiorstw.


Aero Poznań FTO jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia lotniczego, będącym częścią Sky Share, operatora pierwszego polskiego programu współwłasności samolotów należącym do grupy Air Ventures Polska SA. Ośrodek zatrudnia najwyższej klasy fachowców, będących źródłem wiedzy i opinii w środowisku lotniczym. Celem AP FTO jest wykształcenie kompetentnych i profesjonalnych pilotów. Aero Poznań FTO ściśle współpracuje z Cirrus Aircraft realizując wymogi stawiane przez europejskie i polskie władze lotnicze. Więcej na stronie: www.aero.poznan.pl.

Cirrus Aircraft Inc. jest amerykańską firmą będącą od 10 lat liderem sprzedaży na rynku lekkich samolotów jednosilnikowych, którego udział rynkowy w segmencie przekracza 50%. Polskim przedstawicielem CA jest Cirrus Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Należy ona do grupy kapitałowej Air Ventures Polska SA do której należą też Sky Share Sp. z o.o. (współwłasność samolotów) oraz Sky Share Services (obsługa techniczna i administracyjna samolotów). Bazą operacyjną jest Lotnisko Poznań-Ławica. Więcej na stronach: www.cirrusaircrfat.com oraz www.cirruspolska.pl.


Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ) to międzynarodowy port lotniczy. To jedno z najstarszych lotnisk w Polsce, położone 7 km na zachód od centrum Poznania. Pod względem liczby odprawianych pasażerów oraz liczby operacji lotniczych Ławica Poznań zajmuje 6 miejsce w Polsce. Modernizacja i inwestycje prowadzone na terenie lotniska służą utworzeniu w Poznaniu portu lotniczego o światowych standardach technologii i bezpieczeństwa lotniczego. W październiku 2011 dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej części terminala pasażerskiego.

Mogą Cię również zainteresować