Firma Mary Kay pokazała niezwykłe, odkrywcze badania podczas 51 posiedzenia stowarzyszenia European Society for Dermatological Research

przez Maciej Maciejewski
1595 odsłony

Poruszająca się w branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy (DS/MLM) spółka Mary Kay – jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie firm zajmujących się pielęgnacją skóry – ogłosiła nowe partnerstwo ze stowarzyszeniem European Society for Dermatological Research (ESDR) z siedzibą w Genewie (Szwajcaria).

Spotkanie odbyło się na przełomie września i października 2022 roku z fizycznym udziałem uczestników, przy czym sesje zostały nagrane i udostępnione na życzenie po zakończeniu posiedzenia. Jego podstawowym celem było omówienie projektu mającego za zadanie przyznanie dotacji specjalistom zajmującym się innowacyjnymi badaniami kosmetologicznymi.

Mary Kay udzieli dwóch dotacji o wartości 20000 USD badaczom prowadzącym przełomowe i innowacyjne badania dotyczące zdrowia skóry lub chorób skóry, o które kandydaci mogą się ubiegać do 9 grudnia 2022 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas specjalnego, wirtualnego wydarzenia, które odbędzie się w marcu 2023 roku, tuż przed spotkaniem inauguracyjnym pierwszej konferencji stowarzyszenia International Societies for Investigative Dermatology planowanej na maj. Mary Kay ma nadzieję, że dzięki tym funduszom badacze będą w stanie odkryć nowe perspektywy i strategie interwencyjne w dziedzinie dermatologii.

W trakcie genewskiego spotkania ESDR firma Mary Kay zaprezentowała ekscytujące dla sektora, nowe odkrycia, zaistniałe w ramach swoich ciągłych badań nad procesem starzenia się skóry. Zespół przeanalizował zmiany na przestrzeni czasu, które wpływają na obszar oczu, w szczególności górną powiekę. Z czasem kontury górnej powieki zaczynają wiotczeć, co prowadzi do jej opadania. Dotychczas wykazywano, że jedynie procedury ambulatoryjne istotnie poprawiają wygląd opadających powiek.

Podczas dorocznego posiedzenia Geetha Kalahasti, główny naukowiec z działu badań wstępnych oraz uwierzytelniania klinicznego i naukowego w Mary Kay, podzieliła się wynikami badania klinicznego, które oceniało skuteczność produktów kosmetycznych, zawierających ekstrakty roślinne, stosowanych miejscowo do leczenia opadających powiek. Ekstrakty roślinne były ukierunkowane na trzy główne czynniki przyczyniające się do tego procesu – degradację macierzy skóry, osłabienie dźwigacza powieki górnej oraz przemieszczenie się poduszek tłuszczowych powieki górnej. Wyniki wykazały istotne zahamowanie opadania powiek i wzmocnienie ich konturów, wskazując na obiecujące rozwiązanie problemu opadających powiek oparte na kosmetykach do użytku domowego. Dwaj niezależni, certyfikowani dermatolodzy ocenili obrazy kliniczne i potwierdzili, że wyniki są zniewalające.

– Kobiety poszukują bardziej zaawansowanych, domowych opcji leczenia, a nasz zespół ds. innowacji u źródła zaspokaja tę potrzebę, opracowując nowe produkty, które zapewniają ekscytujące korzyści dla skóry. To tylko jeden z naszych sposobów na, sukces czyli spełnianie i przekraczanie oczekiwań konsumentów – powiedziała dr Lucy Gildea, dyrektor ds. innowacji, produktów i nauki w firmie Mary Kay. – Uczestnictwo w konferencjach międzynarodowych takich jak ESDR to jeden ze sposobów na dzielenie się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie pielęgnacji skóry oraz uzyskiwanie informacji na ich temat, co pozwala na prowadzenie odpowiednich badań, nawiązywanie kontaktów w branży oraz wzmocnienie naszej firmy, jako globalnego lidera w obszarze nauki o skórze – dodała.

ESDR wspiera badania dermatologiczne w celu poprawy zdrowia pacjentów cierpiących na choroby skóry. Doroczna konferencja European Society for Dermatological Research jest organizowana w Europie we wrześniu każdego roku. Program tegorocznego posiedzenia ESDR obejmował gościnne wykłady naukowców uznanych na arenie międzynarodowej, prezentacje recenzowanych artykułów naukowych, dyskusje na temat przełomowych, pionierskich kwestii w obszarze nauki o skórze, sympozja edukacyjne na różnorodne tematy, prezentacje elektroniczne plakatów naukowych i interaktywne sesje warsztatowe. Doroczne posiedzenie ESDR, w którym wzięło udział ponad 1100 zarejestrowanych delegatów z 51 krajów zawsze przyciąga naukowców z całego świata zainteresowanych najnowszymi wynikami badań podstawowych, klinicznych i translacyjnych w dziedzinie dermatologii.

– W imieniu rady ESDR chcielibyśmy podziękować firmie Mary Kay za jej wsparcie na rzecz rozwoju naszej instytucji i jej hojny wkład w działalność stowarzyszenia. Jego kluczowym celem jest promowanie innowacyjnych badań w dziedzinie dermatologii oraz wspieranie działań naukowców w badaniach translacyjnych dotyczących skóry – stwierdził Eli Sprecher, przewodniczący komitetu ESDR ds. programu naukowego.

Założone w 1970 roku stowarzyszenie European Society for Dermatological Research (ESDR) jest organizacją non-profit, promującą badania podstawowe i kliniczne w dziedzinie dermatologii. ESDR jest największym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami dermatologicznymi w Europie, zrzeszającym obecnie około 1100 członków. Wspierając badania dotyczące dermatologii i skóry ESDR przyczynia się do dogłębnego zrozumienia homeostazy skóry oraz poprawy zdrowia pacjentów cierpiących na choroby skórne i weneryczne. ESDR ułatwia wymianę informacji na temat badań w obszarze dermatologii między lekarzami i badaczami z całego świata. Organizuje także różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne, aby promować wiedzę na temat badań poświęconych dermatologii. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://esdr.org/.

Mogą Cię również zainteresować