Wspomniane fotografie w znacznej mierze ukazują tematykę ochrony zwierząt i gatunków. Odwiedzający ZOO mogą teraz oglądać wybrane zdjęcia natury w formacie XXL podczas wizyty w Africa House. Ponadto dwie prace fotograficzne można oglądać w domku dla gadów – w pobliżu krokodyli. Po raz pierwszy zaprezentowano je w ramach wystawy zwierząt „Animal Body Worlds”.
Dyrektor ZOO Jakob Kolleck powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogę zaprezentować te wysokiej jakości prace w naszej placówce w ramach współpracy z fundacją proWIN pro nature. Tematycznie idealnie do nas pasują i stanowią wspaniały wizualny dodatek do wrażeń związanych ze zwiedzaniem”.
Pomysł na współpracę zrodził się z pozytywnego odzewu, jaki Jakob Kolleck przekazał fundacji proWIN pro nature na jej wystawę fotograficzną w Saarlandhalle. Obie instytucje – ZOO Saarbrücken i fundacja proWIN pro nature, przyświecają zasadniczo temu samemu celowi: pokazaniu jak największej liczbie ludzi różnorodności i wspaniałości przyrody, jej stworzeń oraz podniesieniu ich świadomości w zakresie ochrony przyrody i gatunków. Ponadto obie instytucje dążą do nadania edukacji przyrodniczej i środowiskowej bardziej empirycznego charakteru. Wystawie towarzyszy zatem rajd wiedzy, do którego dzieci i młodzież mogą uzyskać dostęp za pomocą kodu QR. Ma to na celu pogłębienie ekologicznego zrozumienia różnych gatunków zwierząt i ich siedlisk.
Wystawa fotograficzna będzie czynna w ZOO Saarbrücken do 20 listopada 2024 roku. Godziny otwarcia i ceny wstępu do ZOO można znaleźć tutaj: http://zoo.saarbruecken.de