Gala Mobility Trends. Najlepsi nagrodzeni

przez Michał Walter
122

2 lutego 2012 roku w Teatrze Capitol odbyła się druga edycja prestiżowej gali Mobility Trends, organizowanej przez magazyn mobilnych technologii „Mobility”, wydawany przez MIT MEDIA Group.

Omenaa Mensah i Zbyszek Urbański
Omenaa Mensah i Zbyszek Urbański

Gala Mobility Trends to coroczne, największe i najbardziej prestiżowe spotkanie osób związanych z branżą nowoczesnych technologii w Polsce. Statuetki Złoty Bell przyznane zostały w 24 kategoriach, za najlepsze produkty, usługi i wydarzenia w dziedzinie telekomunikacji oraz nowoczesnych technologii za 2011 rok. Po raz pierwszy widzowie mieli okazję na żywo oglądać relację on-line z gali Mobility Trends. Uroczystość prowadzili Omenaa Mensah i Zbigniew Urbański.

– Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować tak prestiżową imprezę. Gala Mobility Trends z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Organizując tę imprezę chcieliśmy w ten sposób uhonorować ludzi związanych z branżą, a także nagrodzić najlepsze produktów i usługi. Możemy już z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że to wydarzenie cykliczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branżowych – powiedział Tomasz Cieślak, prezes wydawnictwa MIT MEDIA Group.

Laureaci
Laureaci

Kapituła konkursu wyłoniła zwycięzców w 7 kategoriach biznesowych. W pozostałych 17 kategoriach – o wygranej zadecydowali konsumenci, którzy głosowali na najlepsze produkty oraz usługi, wypełniając ankietę. Kapituła nagrodę w kategorii „Producent Roku 2011” przyznała firmie Samsung Polska Sp. z o. o. „Najlepszym Operatorem 2011” uznano firmę Netia SA. „Człowiekiem Roku 2011” został Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. Za „Wydarzenie Roku 2011” kapituła uznała przejęcie Polkomtela, operatora sieci Plus, przez Spartan Capital Holdings. Laur w kategorii „Debiut Roku 2011” przypadł firmie Nokia Poland Sp. z o.o., zaś najlepszym „Dystrybutorem Roku 2011” ogłoszona została firma AB SA. Za najlepszą „Kampanię Roku” uznano kampanię reklamową „Serce i Rozum” Telekomunikacji Polskiej SA.

Złoty Bell
Złoty Bell

Konsumenci głosowali na urządzenia, gadżety oraz usługi dostępne w sprzedaży na polskim rynku w 2011 roku. Tytuł „Telefonu Roku” przypadł Samsungowi GALAXY SII. HTC triumfował w kategoriach „Telefon Biznesowy” oraz „Telefon Multimedialny” kolejno za HTC TITAN i HTC Sensation XL. Laur w dziedzinie „Telefon dla seniora” otrzymała Emporia Essence. „Innowacją Roku” okazał się Sony Ericsson Xperia PLAY. „Notebookiem Roku” według konsumentów został Asus UX31 Zenbook, zaś tytuł „Tablet Roku” powędrował do Apple Inc. za Apple iPad 2. W kategorii „Nawigacja – Aplikacja” statuetkę przyznano firmie NaviExpert. Najlepszym produktem w kategorii „Nawigacja-Urządzenie” okazał się TomTom Go Live 1005. Firma Parrot zdobyła nagrodę „Gadżet Roku” za Helikopter Parrot AR Drone. Tytuł „Akcesorium Roku” przypadł Nokii za słuchawkę Nokia Luna. „Aplikacja Roku” to zdaniem konsumentów ipla firmy Redefine Sp. z o. o. Play zwyciężył w dwóch kategoriach: „Biznesowa Taryfa Roku” oraz „Usługa Pre-Paid Roku”. Najlepszą „Usługą Post- Paid” okazała się Orange Combo oferowana przez firmę Polska Telefonia Cyfrowa Centertel. Nagrodę Złoty Bell za „Taryfę Mix” odebrała firma Polkomtel. „Mobilnym Internetem Roku” okrzyknięty został szybki internet LTE znajdujący się w ofercie Cyfrowego Polsatu.

Po zakończeniu ceremonii rozdania nagród wszyscy zaproszeni goście udali się do Klubu Capitol, gdzie odbyła się nieoficjalna część uroczystości. Jedną z głównych atrakcji był koncert zespołu Enej oraz pokaz akrobatyczny. Sponsorem głównym gali była firma HTC, zaś sponsorami: Samsung Polska, ZTE Poland, Nokia Poland, Motorola, Teatr Capitol, Cyfrowy Polsat, MAXCOM, MyScreen Protector, SOX, Play, Sony Ericsson, INFINITI, Orange, Hotel Gromada, Microsoft, Connect Telecom, Prestigo, 4 Publicity. Partnerami honorowymi gali byli: Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Nagroda Złoty Bell jest autorskim projektem redakcji wydawnictwa MIT MEDIA Group. Statuetki wykonane są ręcznie przez częstochowskiego artystę-rzeźbiarza Mariusza Chrząstka.

Mogą Cię również zainteresować