GetResponse przechodzi na model pracy zdalnej

przez Maciej Maciejewski

Gdańska firma GetResponse oferująca narzędzia do online marketingu i prowadzenia działań marketingowych, jako jedna z pierwszych polskich firm ogłosiła w tym miesiącu przejście docelowe w tryb remote-first czyli pracę głównie w systemie zdalnym. Decyzję ogłosił Szymon Grabowski, założyciel i prezes firmy.

źródło: Pixabay

Wielu światowych liderów branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy korzysta z usług tej polskiej spółki. To dzięki tej firmie mogą sprawnie komunikować się ze swoimi strukturami i klientami za pomocą mailingu. Skąd decyzja, aby GetResponse w całości przeniosła się do sieci?

– Nie jest to dla nas zupełna nowość, bo w GetResponse praca zdalna była od zawsze powszechną praktyką – ale nie mieliśmy jeszcze do czynienia z sytuacją, kiedy cały zespół pracuje poza biurem – mówi Szymon Grabowski. – To jednocześnie wielka szansa na wypracowanie nowych rozwiązań w każdym aspekcie działalności firmy, od komunikacji wewnętrznej po możliwość zatrudniania najlepszych specjalistów, bez względu na ich lokalizację – dodaje.

Firma zapewnia swoim pracownikom dodatkowe wsparcie finansowe, aby umożliwić im stworzenie dogodnych warunków do pracy zdalnej. Decyzja o przejściu w tryb remote-first została podjęta po przeprowadzeniu ankiet wśród pracowników – okazało się, że 81% z nich preferuje pracę poza biurem. – Wsłuchaliśmy się w głos naszych pracowników i wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Jestem przekonany, że to słuszna decyzja, która przyniesie same pozytywne skutki – mówi Szymon Grabowski. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu.

Mogą Cię również zainteresować