Innowacyjny sposób na kupno nowego samochodu

przez Adam Sikora

W polskim internecie pojawiła się nowa możliwość dla osób, które chcą kupić nowy samochód na kredyt. W jednym miejscu można wybrać konkretny model, bank kredytujący, ubezpieczenie oraz oddać w rozliczeniu stary samochód.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Jako pierwsza taką usługę w Polsce zaproponowała swoim klientom sieć salonów Super Auto. Stworzyła ona platformę internetową Superauto24.com, na której znajduje się wyszukiwarka nowych samochodów oraz oferty ich skredytowania u jednego z 5 współpracujących banków. – Nasi sprzedawcy pomagają wybrać model samochodu oraz przeprowadzają klienta przez całą procedurę kredytowania zakupu. Są oni doradcami kredytowymi i pełnomocnikami banków, z którymi współpracujemy – mówi Kamil Makula, twórca Superauto24.com i ekspert w dziedzinie kredytowania zakupu nowych samochodów.

Nawet 20% taniej

Wysokość raty, wkładu własnego lub długość okresu kredytowania klient może dobrać indywidualnie, po konsultacjach z doradcą. – Przy każdej ofercie samochodu znajduje się kalkulator kredytowy. Składa się on z trzech „suwaków”. Zmieniając wysokość wkładu własnego lub okres kredytowania, widzimy jak zmienia się wysokość raty. W ten sposób można dobrać dla siebie optymalne warunki kredytu – wyjaśnia Kamil Makula.

W wyszukiwarce jest prawie 2000 ofert samochodów różnych marek od dealerów z całej Polski. Ceny samochodów, które można znaleźć na platformie, często są niższe nawet o 20% od ceny katalogowej. W przypadku samochodów za 50 tys. złotych, można zatem liczyć na rabat w wysokości ok. 10 tys. złotych. Wynika to z tego, że portal nie sprzedaje samochodów, a jedynie zbiera oferty od dealerów i zamieszcza w swojej bazie, nie nakładając przy tym żadnej marży. Przychody firmy pochodzą wyłącznie z działalności związanej z kredytowaniem zakupu samochodów.

Osobisty concierge samochodowy

Informację o wyborze samochodu i preferowanych warunkach kredytu przekazuje się doradcy telefonicznie. Wtedy też doradca prosi o przesłanie potrzebnych dokumentów do ubiegania się o kredyt. Po podpisaniu umowy przedwstępnej i wpłaceniu zadatku, samochód ma nowego właściciela. – Decyzja banku o przyznaniu kredytu trwa maksymalnie do 24 godzin, więc proces zakupu może się zamknąć w 3 dniach – tłumaczy Makula. Podpisanie dokumentów kredytowych odbywa się w dowolnie wybranym miejscu przez klienta, np. w jego domu. Dzień później doradca zawozi klienta do salonu, by odebrać samochód. Rejestrację pojazdu, ubezpieczenie i rozliczenie starego samochodu można załatwić samemu lub zlecić doradcy.

Tego typu platforma internetowa to nowość nie tylko na naszym rynku, ale również w Europie. – Nie słyszeliśmy o podobnych portalach w innych krajach. Jest wiele stron, które umożliwiają albo kupienie samochodu, albo uzyskanie kredytu samochodowego. Portali, poprzez które można wykonać obie te czynności w jednym miejscu, nie ma lub jest ich garstka – dodaje Makula.

Rozwiązanie dla przedsiębiorców

Jedną z kluczowych grup klientów Superauto24.com są osoby prowadzące mikro i małe przedsiębiorstwa. Często nie mają one czasu na to, aby buszować po salonach i bankach w poszukiwaniu nowego samochodu służbowego i oferty kredytu. Korzystając z sieci oszczędzają czas. Kupno auta na kredyt lub w leasingu jest dla nich korzystniejsze niż płacenie gotówką, gdyż zachowują w ten sposób większą płynność finansową. – Firma może skredytować samochód w 100%, nie trzeba wnosić żadnego wkładu własnego. Może również wziąć samochód w leasing. W takim przypadku kapitał obrotowy można przeznaczyć na inny cel – tłumaczy ekspert w kredytowaniu nowych samochodów.

Kredyty samochodowe są obecnie oprocentowane niewiele więcej niż kredyty hipoteczne. Oprocentowanie zaczyna się już od 6%. Odsetki od kredytu są dla firmy kosztem uzyskania przychodu, który może odliczyć od dochodu. W zależności od możliwości finansowych klient może określić długość okresu kredytowania. Wynosi on najczęściej od 12 do 120 miesięcy. Można jednak dokonać wcześniejszej spłaty kredytu w dowolnym momencie. W przypadku osób prywatnych jest to bezpłatne. Firmie bank nalicza 1% lub 2% prowizji (w zależności od banku udzielającego kredyt) od kwoty, która pozostała do spłacenia.

Mogą Cię również zainteresować