Innowacyjny projekt ubezpieczeniowy

przez Magda Górnicka

Zdaniem inicjatorów projektu, Grupoli.pl to „innowacyjny system zapewniający pomoc w razie utraty lub zniszczenia rzeczy. Dzięki niemu, w wygodny sposób można ubezpieczyć często narażone na uszkodzenia lub kradzież mienie ruchome, m.in. komputer, telefon czy rower i zabezpieczyć się przed zbędnymi wydatkami”.

Wystarczy się zarejestrować i dodać do swojego profilu przedmioty wraz z ich zdjęciem, opisem, wskazaniem wartości oraz sugerowanej składki. Każdą z tych rzeczy można zaproponować do ubezpieczenia znajomym.  To użytkownik decyduje o tym, co ubezpiecza i jaką kwotę przeznaczy na ewentualne odszkodowanie. Na portalu obowiązuje tzw. „Zasada wzajemności”, która zapewni właściwe zabezpieczenie danego przedmiotu tylko przy obustronnym wsparciu.

Rejestracja oraz korzystanie z projektu jest bezpłatne. Nie pobierane są również żadne prowizje od wpłacanych przez użytkowników składek. Grupoli.pl należy do grupy projektów inkubatora HexFund Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. W HexFund rozwijane są m.in.: Edustation.pl/Eduling.ru, MiniLing, Optisite, a wcześniej – Dook.pl (obecnie funkcjonuje jako samodzielny podmiot).

Mogą Cię również zainteresować