Kłopoty koncernu Apple

przez Maciej Badowsk
389 odsłony

Być może Apple zostanie pokonane swoją własną bronią. Firma została pozwana przez znanego producenta chipsetów – Via Technologies. Skarga złożona przed amerykańską Międzynarodową Komisją Handlu (ITC) dotyczy naruszania patentów tajwańskiego producenta.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Via Technologies wystosowała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że patenty naruszone zostały przez iPhone’a, iPada, iPoda, produkty telewizyjne Apple oraz związane z tym sprzętem oprogramowanie. Naruszone patenty należą w większości do spółki córki Via Technologies – firmy Centaur. Posiada ona cały zestaw kluczowych patentów, na których opiera się działanie procesorów w architekturze x86.

Na całą sprawę duży wpływ może mieć to, że za Via Technologies stoi Wen-Chi Chen mąż Cher Weng, jednej z najważniejszych osób w HTC. Już wcześniej w tym roku Via nawet sprzedała producentowi popularnych smartfonów swój oddział S3 Graphics, aby móc lepiej wykorzystać należące do tej firmy patenty w ewentualnej sądowej potyczce z Apple. Zdaniem obserwatorów wydaje się, że teraz tajwański producent ma spore szanse na zadanie poważnego ciosu w firmę z charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem w logo.

Mogą Cię również zainteresować