Kobiety na wysokich stanowiskach

Menedżerowie płci żeńskiej to niestety nadal rzadkość. A jak wykazują statystyki przeprowadzone przez Deutsche Bank Research, spółki w których kobiety zajmują wysokie stanowiska w zarządzie notują wyższe zyski, niż zdominowane przez mężczyzn. Różnica przychodów niekiedy sięga nawet 50%.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Kobiety stosunkowo od niedawna walczą o swoja karierę i możliwość obejmowania wysokich stanowisk. Pomimo tego w dalszym ciągu wiele kobiet wcale nie chce pracować i robi to z przymusu. Jednak kobiety chcąc zdobywać szczyty musiały zrezygnować nieco z kobiecego stylu zarządzania, na rzecz wzmocnienia męskich stron swojej osobowości. To w efekcie doprowadziło do tego, że zaczęły być postrzegane jako „niepełnowartościowi” mężczyźni.

Eksperci z Deutche Bank Research podkreślają, że firmy powinny dbać o dywersyfikację płci na kierowniczych stanowiskach i promować kobiecy styl zarządzania ponieważ przekłada się to wyraźnie na wyniki finansowe. Otóż wśród czterech najbardziej obecnie pożądanych cech przywódczych, do których zaliczamy stymulację intelektualną, inspirację, wspólne podejmowanie decyzji i dostosowanie oczekiwań i nagród, w trzech z nich kobiety radzą sobie lepiej niż mężczyźni.

Mogą Cię również zainteresować