KORONABIZNES. Jak zarabiać pieniądze w dobie pandemii? Część 25 – DOROTA MALIK-FERFECKA

przez Maciej Maciejewski

„Moja praca na etacie miała być stała i na czas nieokreślony. Kiedy powiedziałam szefowi, że jestem w ciąży, zwolnił mnie bez mrugnięcia okiem. Prowadziliśmy również biznes tradycyjny. Niestety do pracy w sklepie przychodziłam pierwsza i ostatnia gasiłam światło. Nie miałam czasu ani dla siebie, ani dla rodziny. To nie było dla mnie. Na szczęście jest jeszcze network marketing”.

„W systemie MLM zachwyca mnie zjawisko duplikacji. To duplikacja powoduje, że ten biznes jest łatwy. Ludzie lubią robić rzeczy, które są proste i powtarzalne. Obowiązuje tylko jedna, podstawowa zasada. Nasi partnerzy powielą nie to, co mówimy, lecz to, co zrobimy. To mnie w network marketingu już na samym początku urzekło” – tak mówi o swojej pracy Dorota Malik-Ferfecka, która była gościem cyklicznego spotkania, jakie realizujemy pod wspólnym, roboczym tytułem „KORONABIZNES”.

O tym powiedziała nam podczas wywiadu. Poprosiliśmy ją również, aby wyciągnęła z rękawa najmocniejsze karty w tej grze. Wyłącznie tłuste asy. Jadłeś kiedyś tabasco? Otóż te informacje mają o wiele większą moc.

Dorota Malik-Ferfecka inspiruje ludzi do świadomego i zdrowego życia. Motywuje do pozytywnego myślenia. I otwiera drzwi możliwości do realizowania marzeń i celów. „Odkąd pamiętam, zawsze miałam swoje zdanie, choć nie zawsze umiałam je wyartykułować. Bałam się tego, co inni o mnie pomyślą. No i nie chciałam przynieść wstydu rodzicom… A wiecie, mieszkałam na wsi, gdzie wszyscy wszystkich znają i wszystko o wszystkich wiedzą… No więc długo byłam grzeczną, posłuszną dziewczynką, ale potem mi się znudziło. Dzisiaj wiem, że jeśli chcemy się rozwijać, to musimy mieć zaplanowany cel (nie mylić z marzeniem). Nawet jeśli musimy go trochę zmodyfikować, zatrzymać, przeczekać, przemyśleć – to zawsze go mamy mieć przed oczami. Najlepiej zapisany” – twierdzi.

Biznesem MLM zainteresowała się w myśl zasady: „Nic się nie zmieni, dopóki sam się nie zmienisz” i dzięki temu ciągle otwierają się przed nią kolejne drzwi możliwości, a ona przez nie śmiało wchodzi do środka. Po kilku latach odkryła, że uwielbia to robić i praca przerodziła się w pasję…

A skąd w ogóle pomysł na nasz cykl wywiadów? Po ponad roku poważnych problemów społeczno-ekonomicznych już wiemy, które zawody i jakie działalności gospodarcze są najbardziej narażone na ryzyko. Ten rok pieprzonej, covidowej obstrukcji pokazał jak na dłoni, czym w XXI wieku powinien się zajmować w kwestiach generowania dochodu i zapewnienia godnej egzystencji swojej rodzinie, każdy inteligentny człowiek. Kasa musi się zgadzać – takie są prawa fizyki. Nie ma lekko. Nie jesteśmy u babci na pączkach!

A dlaczego MLM? Bo już wiadomo. Po ponad roku poważnych problemów społeczno-ekonomicznych już wiemy, które zawody i jakie działalności gospodarcze są najbardziej narażone na ryzyko. Ten rok pieprzonej, covidowej obstrukcji pokazał jak na dłoni, czym w XXI wieku powinien się zajmować w kwestiach generowania dochodu i zapewnienia godnej egzystencji swojej rodzinie, każdy inteligentny człowiek.

Średnie firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze umierają jedna za drugą. Przedsiębiorcy nie mają już na ZUS, a do lodówki coś trzeba wkładać. Za internet trzeba zapłacić, bo dziecko szkołę ma zdalną. Kasa musi się zgadzać – takie są prawa fizyki. Nie ma lekko. Nie jesteśmy u babci na pączkach!

Turystyka, hotelarstwo, restauracje, sektor beauty, branża health & wellness i wiele innych nie mogą dziś zarabiać. Padają jak kawki. Pandemia niweczy plany zawodowe wielu ludziom już od roku i nic nie wskazuje na to, aby coś się w tym kierunku zmieniło.

Tymczasem jest prosty system pracy, alternatywna metoda do zarabiania pieniędzy, która od roku rozwija się tak dynamicznie, że w szoku są specjaliści ekonomiczno-biznesowi na całym świecie. W szoku są sami właściciele i współpracownicy tych firm. To MLM czyli multi level marketing. Albo marketing sieciowy czyli network marketing – jak kto woli.

W 2020 roku czyli właśnie w okresie posuchy i wielkich kłopotów dla wielu sektorów, firmy z branży MLM zanotowały wzrosty sprzedaży, jakich nie osiągały nigdy wcześniej. Nawet po 300%. Co za tym idzie, osoby z nimi działające również zarabiają teraz więcej. To jest sztos. To jest biznes, który nie ima się żadnych kryzysów. Mało tego, kiedy inni mają problemy to MLM z tego korzysta i pnie się w górę. Tam, gdzie jedni tracą, ktoś inny musi zyskać. Bo pieniądze nigdy nie giną. Jedynie zmieniają właścicieli. Takie są prawa fizyki.

Dlatego zainicjowaliśmy cykl specjalnych wywiadów edukacyjnych, roboczo nazwanych KORONABIZNES. Gościem, który wpadł ostatnio w nasz krzyżowy ogień pytań była właśnie Dorota Malik-Ferfecka. Rozmawialiśmy o tym, jak sprawnie i profesjonalnie zarabiać pieniądze w dobie pandemii. Samo gęste! Dziś można obejrzeć ten arcyciekawy wywiad w tym miejscu:

KORONABIZNES. Jak zarabiać pieniądze w dobie pandemii? Część 25 – DOROTA MALIK-FERFECKA

Jeśli masz znajomych, którzy siedzą teraz w domu i nie mają pomysłu na życie, nie wiedzą w jaki sposób wygenerować dochód w tych dziwnych czasach… prześlij im link do tego nagrania. A niech się dowiedzą co to znaczy brać swój los we własne ręce i liczyć pieniądze, a nie czekać na cud, który i tak nigdy się nie wydarzy. Amen.

Mogą Cię również zainteresować