KORONABIZNES. Jak zarabiać pieniądze w dobie pandemii? Część 35 – WALDEMAR SMOLIŃSKI

przez Maciej Maciejewski
1248 odsłony

„Nigdy w życiu nic od nikogo nie dostałem. Na wszystko zapracowałem sam. Trudem, mozolną pracą i zaangażowaniem. Zawsze wiedziałem, że tylko tak można osiągnąć sukces. Dlatego dzisiaj tak bardzo cenię system marketingu sieciowego. To wspaniały model biznesowy, dzięki któremu każdy człowiek może rozwijać swoje horyzonty, a jeśli poświęci się pracy w 100% to będzie zarabiał naprawdę poważne pieniądze”.

„Skąd czerpałem inspirację uruchamiając firmę MLM? Najważniejszą umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy menadżer w każdym biznesie, jest dar słuchania. Jak odnieść sukces w biznesie klasycznym powiedzieli mi moi zleceniodawcy, a w network marketingu cały czas mówią mi to nasi liderzy. Zatem kwestią podstawową jest słuchanie ludzi i realizowanie ich oczekiwań” – tak powiedział o swoich spostrzeżeniach na temat network marketingu Waldemar Smoliński, który był gościem jednego z naszych cyklicznych spotkań, jakie realizujemy pod wspólnym, roboczym tytułem „KORONABIZNES”.

Tak powiedział nam podczas wywiadu. Poprosiliśmy go również o to, aby wyciągnął z rękawa najmocniejsze karty w tej grze. Wyłącznie tłuste asy. Jadłeś kiedyś tabasco? Otóż te informacje mają o wiele większą moc.

Waldemar Smoliński. Urodzony lider z krwi i kości. Przedsiębiorca doskonały. Synonim pracowitości i konsekwencji w działaniu. Odnosi ogromne sukcesy zarówno w biznesie tradycyjnym, jak i w network marketingu. Jego spółka MLM zaraz po narodzinach wystrzeliła w polskich rankingach marketingu sieciowego do góry, aby po 5 latach działalności wskoczyć na sam szczyt czołówki najlepszych firm, które na to samo musiały w mozole i pocie czoła harować przez 30 lat. A przecież to dopiero początek… Aż strach się bać, co będzie dalej, bo ten biznes przecież cały czas dynamicznie rośnie!

Ponad 25 lat doświadczenia biznesowego. Absolwent wydziału społeczno-ekonomicznego Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, zdobył również tytuł Master of Business Administration na Franklin University Ohio. Swoimi ogromnymi kompetencjami dzieli się na co dzień ze społecznością tworzącą zarządzane przez niego firmy i spółki. Człowiek pełen pasji, realizujący się na wielu płaszczyznach. Jest pomysłodawcą, założycielem i prezesem zarządu kilku międzynarodowych firm, do których należą m.in.: zajmująca się inżynierią przemysłową Elgra, odnosząca sukcesy w dziedzinie network marketing & e-commerce S’OUVRE oraz Inventia Polish Technologies, produkująca naturalne, kolagenowe kosmetyki pielęgnacyjne.

Podczas swojej pracy Waldemar Smoliński zawsze kieruje się zasadą: „Trzeba być tak przeźroczystym, aby w firmie zawsze było widać człowieka”. Podejście to owocuje dynamicznym rozwojem oraz zaufaniem, którym darzony jest zarówno przez klientów, pracowników, jak i współpracowników.

A dlaczego zainicjowaliśmy taki cykl rozmów o network marketingu? Bo już wiadomo. Po prawie dwóch latach poważnych problemów społeczno-ekonomicznych już wiemy, które zawody i jakie działalności gospodarcze są najbardziej narażone na ryzyko. Ten rok pieprzonej, covidowej obstrukcji pokazał jak na dłoni, czym w XXI wieku powinien się zajmować w kwestiach generowania dochodu i zapewnienia godnej egzystencji swojej rodzinie, każdy inteligentny człowiek.

Średnie firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze umierają jedna za drugą. Przedsiębiorcy nie mają już na ZUS, a do lodówki coś trzeba wkładać. Za internet trzeba zapłacić, bo dziecko szkołę ma zdalną. Kasa musi się zgadzać – takie są prawa fizyki. Nie ma lekko. Nie jesteśmy u babci na pączkach!

Turystyka, hotelarstwo, restauracje, sektor beauty, branża health & wellness i wiele innych nie mogą dziś zarabiać. Padają jak kawki. Pandemia niweczy plany zawodowe wielu ludziom już od roku i nic nie wskazuje na to, aby coś się w tym kierunku zmieniło.

Tymczasem jest prosty system pracy, alternatywna metoda do zarabiania pieniędzy, która od roku rozwija się tak dynamicznie, że w szoku są specjaliści ekonomiczno-biznesowi na całym świecie. W szoku są sami właściciele i współpracownicy tych firm. To MLM czyli multi level marketing. Albo marketing sieciowy czyli network marketing – jak kto woli.

W 2020 roku czyli właśnie w okresie posuchy i wielkich kłopotów dla wielu sektorów, firmy z branży MLM zanotowały wzrosty sprzedaży, jakich nie osiągały nigdy wcześniej. Nawet po 300%. Co za tym idzie, osoby z nimi działające również zarabiają teraz więcej. To jest sztos. To jest biznes, który nie ima się żadnych kryzysów. Mało tego, kiedy inni mają problemy to MLM z tego korzysta i pnie się w górę. Tam, gdzie jedni tracą, ktoś inny musi zyskać. Bo pieniądze nigdy nie giną. Jedynie zmieniają właścicieli. Takie są prawa fizyki.

Dlatego zainicjowaliśmy cykl specjalnych wywiadów edukacyjnych, roboczo nazwanych KORONABIZNES. Gościem, który wpadł ostatnio w nasz krzyżowy ogień pytań był właśnie Waldemar Smoliński. Rozmawialiśmy o tym, jak sprawnie i profesjonalnie zarabiać pieniądze w dobie pandemii. Samo gęste! Dziś można obejrzeć ten arcyciekawy wywiad w tym miejscu:

KORONABIZNES. Jak zarabiać pieniądze w dobie pandemii? Część 35 – WALDEMAR SMOLIŃSKI

Jeśli masz znajomych, którzy siedzą teraz w domu i nie mają pomysłu na życie, nie wiedzą w jaki sposób wygenerować dochód w tych dziwnych czasach… prześlij im link do tego nagrania. A niech się dowiedzą co to znaczy brać swój los we własne ręce i liczyć pieniądze, a nie czekać na cud, który i tak nigdy się nie wydarzy. Amen.

Mogą Cię również zainteresować