KORONABIZNES. Jak zarabiać pieniądze w dobie pandemii? Część 36 – PIOTR KRENIG

przez Maciej Maciejewski
1310 odsłony

„Choć w handlu tradycyjnym sprzedałem wiele tysięcy produktów z moim nazwiskiem szybko zorientowałem się, że ten rodzaj biznesu wymaga bezustannych, niemałych inwestycji. Dlatego zacząłem szukać innego rozwiązania tak, aby sobie zapewnić drugą nogę – inne, alternatywne źródło dochodu”.

„I na szczęście trafiłem na network marketing. Dlaczego ten system rozwija się tak prężnie właśnie teraz? Bo wszyscy ludzie boją się o swoją przyszłość, a MLM może zacząć każdy i to w dodatku z bardzo małym kapitałem początkowym, a więc praktycznie bez żadnego ryzyka. To dlatego coraz częściej zalety modelu network marketing dostrzegają i doceniają doświadczeni przedsiębiorcy tradycyjni, którzy inicjując swoje spółki lub budując struktury w MLM notują świetne wyniki finansowe”– tak powiedział o swoich spostrzeżeniach na temat network marketingu Piotr Krenig, który był gościem jednego z naszych cyklicznych spotkań, jakie realizujemy pod wspólnym, roboczym tytułem „KORONABIZNES”.

Tak powiedział nam podczas wywiadu. Poprosiliśmy go również o to, aby wyciągnął z rękawa najmocniejsze karty w tej grze. Wyłącznie tłuste asy. Jadłeś kiedyś tabasco? Otóż te informacje mają o wiele większą moc.

Nasz interlokutor jest uznanym ekspertem w zakresie edukacji biznesowej i marketingowej, przedsiębiorcą, networkerem, mentorem i doskonałym mówca. Prezes zarządu w kilku firmach z branż – consulting i szkolenia, produkcja i handel oraz systemy informatyczne i aplikacje mobilne.

W 2018 roku zakończył 25-letnią karierę networkera, stając się niezależnym ekspertem w tej branży, tworząc certyfikowaną firmę szkoleniową KRENIG CONSULTING, członka Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Przyznaje, że w marketingu sieciowym zarobił kilkanaście milionów prowizji, ale też popełnił wiele kosztownych błędów, a swoją biznesową drogę opisał w książce „Pierwsze Prawo Marketingu – historia za kilkanaście milionów”.

Jego misją jest inspirowanie innych do rozwoju i wspomaganie tych, którzy chcą zajmować się biznesem etycznie, uczciwie i profesjonalnie. Wierzy, że jego działania przyczynią się do zmiany wizerunku MLM i wykształcenia nowego pokolenia networkerów, którym pragnie zaszczepić idee etycznego biznesu, opartego o przywództwo i własny przykład. Prywatnie – mąż i ojciec trójki dzieci, harcerz, podróżnik, pasjonat gór – zdobywca Kilimandżaro i Mont Blanc.

A dlaczego zainicjowaliśmy taki cykl rozmów o network marketingu? Bo już wiadomo. Po prawie dwóch latach poważnych problemów społeczno-ekonomicznych już wiemy, które zawody i jakie działalności gospodarcze są najbardziej narażone na ryzyko. Ten rok pieprzonej, covidowej obstrukcji pokazał jak na dłoni, czym w XXI wieku powinien się zajmować w kwestiach generowania dochodu i zapewnienia godnej egzystencji swojej rodzinie, każdy inteligentny człowiek.

Średnie firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze umierają jedna za drugą. Przedsiębiorcy nie mają już na ZUS, a do lodówki coś trzeba wkładać. Za internet trzeba zapłacić, bo dziecko szkołę ma zdalną. Kasa musi się zgadzać – takie są prawa fizyki. Nie ma lekko. Nie jesteśmy u babci na pączkach!

Turystyka, hotelarstwo, restauracje, sektor beauty, branża health & wellness i wiele innych nie mogą dziś zarabiać. Padają jak kawki. Pandemia niweczy plany zawodowe wielu ludziom już od roku i nic nie wskazuje na to, aby coś się w tym kierunku zmieniło.

Tymczasem jest prosty system pracy, alternatywna metoda do zarabiania pieniędzy, która od roku rozwija się tak dynamicznie, że w szoku są specjaliści ekonomiczno-biznesowi na całym świecie. W szoku są sami właściciele i współpracownicy tych firm. To MLM czyli multi level marketing. Albo marketing sieciowy czyli network marketing – jak kto woli.

W 2020 roku czyli właśnie w okresie posuchy i wielkich kłopotów dla wielu sektorów, firmy z branży MLM zanotowały wzrosty sprzedaży, jakich nie osiągały nigdy wcześniej. Nawet po 300%. Co za tym idzie, osoby z nimi działające również zarabiają teraz więcej. To jest sztos. To jest biznes, który nie ima się żadnych kryzysów. Mało tego, kiedy inni mają problemy to MLM z tego korzysta i pnie się w górę. Tam, gdzie jedni tracą, ktoś inny musi zyskać. Bo pieniądze nigdy nie giną. Jedynie zmieniają właścicieli. Takie są prawa fizyki.

Dlatego zainicjowaliśmy cykl specjalnych wywiadów edukacyjnych, roboczo nazwanych KORONABIZNES. Gościem, który wpadł ostatnio w nasz krzyżowy ogień pytań był właśnie Piotr Krenig. Rozmawialiśmy o tym, jak sprawnie i profesjonalnie zarabiać pieniądze w dobie pandemii. Samo gęste! Dziś można obejrzeć ten arcyciekawy wywiad w tym miejscu:

KORONABIZNES. Jak zarabiać pieniądze w dobie pandemii? Część 36 – PIOTR KRENIG

Jeśli masz znajomych, którzy siedzą teraz w domu i nie mają pomysłu na życie, nie wiedzą w jaki sposób wygenerować dochód w tych dziwnych czasach… prześlij im link do tego nagrania. A niech się dowiedzą co to znaczy brać swój los we własne ręce i liczyć pieniądze, a nie czekać na cud, który i tak nigdy się nie wydarzy. Amen.

Mogą Cię również zainteresować