Magazyn Forbes i dwie damy network marketingu na liście kobiet sukcesu

przez Maciej Maciejewski

Bodaj najbardziej znany na świecie magazyn biznesowy Forbes opublikował listę kobiet, które odniosły ostatnio największy sukces w Ameryce. W rankingu znalazły się dwie charyzmatyczne panie, przedstawicielki sektora sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy – Kathy Fields i Katie Rodan. To założycielki znanego na całym świecie, podbijającego serca wielu kobiet koncernu o nazwie Rodan + Fields.

Kathy Fields i Katie Rodan

To już szóste takie zestawienie Forbesa z rzędu. Magazyn zwrócił w nim uwagę na najbogatszych przedsiębiorców, menedżerów i artystów, a ich liczba w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 17 osób (z 80 do 97). Kobiety na tegorocznej liście są w sumie warte 90 miliardów dolarów i założyły lub pomogły rozwinąć firmy, które robią praktycznie wszystko – od budowy rakiet przez produkcję snowboardów, nawet po testy na Covid-19.

Choć pandemia nieco zaszkodziła w sprzedaży tradycyjnych amerykańskich marek kosmetycznych, to panie Fields i Rodan zajęły w rankingu 22 miejsce z 800 milionami dolarów każda (fortuny obliczono na podstawie cen akcji z 11 września 2020 roku). W swojej publikacji Forbes szczegółowo przedstawił te dwie kobiety i ich firmę, słynącą dziś ze swoich produktów do pielęgnacji skóry. A historia jest niebanalna:

Fields i Rodan poznały się w 1984 roku podczas rezydencji dermatologicznej w Stanford University School of Medicine. W 1995 roku opracowały Proactiv Solution – środek zapobiegający trądzikowi, który dziś jest zarejestrowanym znakiem towarowym Guthy-Renker i Nestlé. W 2002 roku Fields i Rodan zainicjowały spółkę Rodan + Fields. Najpierw produkty sprzedawano w domach towarowych. W następnym roku firmę kupiła Estée Lauder. W 2007 roku Fields i Rodan ponownie przejęły markę i przeniosły biznes z domów towarowych do marketingu wielopoziomowego, gdzie konsultanci mogą zarabiać prowizję za sprzedaż własną i ludzi, których do systemu rekrutują. Firma zaczęła ekspansję. Najpierw zaczęła działalność Kanadzie, a następnie w Australii.

Mogą Cię również zainteresować