źródło: Pixabay
Mary Kay działa w 35 krajach świata od prawie 60 lat wzmacniając pozycję kobiet i wspierając ich przedsiębiorcze aspiracje. Firma współpracuje z wieloma specjalistami i instytucjami, aby pomagać w usuwaniu barier dla wzmocnienia pozycji ekonomicznej kobiet i przyspieszać ich włączenie do całego, przedsiębiorczego ekosystemu.
Jakie są zatem w dzisiejszej dobie potencjał wartości i wyzwania dla przedsiębiorczych kobiet? Rozszerzanie włączenia ekonomicznego pań podnosi na duchu rodziny, wzmacnia społeczności i zwiększa odporność społeczeństw. Przedsiębiorstwa należące do kobiet często reagują na kryzysy poprzez innowacje, które pozwalają stawić czoła najpilniejszym, globalnym wyzwaniom, w tym zmianom klimatycznym i utracie różnorodności biologicznej.
Pomimo dowodów na efekt mnożnikowy przedsiębiorczości kobiet, panie w biznesie nadal napotykają na całym świecie na przeszkody wynikające z nierównego dostępu do kapitału, edukacji zawodowej, włączenia w globalny łańcuch wartości oraz dostępu do rynków dla ich produktów i usług. Te bariery nakładają się na nierówne prawa.
Wykluczenie kobiet z ekosystemu przedsiębiorczości oznacza, że firmy i inwestorzy tracą ogromne możliwości inwestycyjne i rozwojowe. Zgodnie ze swoją misją wzbogacania życia kobiet, poruszająca się w systemie MLM spółka Mary Kay i jej partnerzy koncentrują się na rozwijaniu przedsiębiorczości wśród kobiet i wspieraniu uznanych lub aspirujących pań przedsiębiorców niezależnie od miejsca ich zamieszkania.
– Zainspirowani naszą misją, jako firmy zajmującej się rozwojem przedsiębiorczości, założonej przez kobietę dla kobiet wierzymy, że musimy inwestować w panie i umożliwiać im czerpanie pełnych korzyści z ich udziału w życiu gospodarczym nie tylko w kwestiach ekonomicznych, ale wielu innych i dla całych społeczeństw. Zmieniamy krajobraz kobiet przedsiębiorców pokonując bariery, które napotykają, poprzez konkretne działania mające na celu zakłócenie status quo – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor operacyjny w Mary Kay.
Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to międzynarodowe święto obserwacji i dyskusji na temat pracy kobiet przedsiębiorców. Obchodzony w 2014 roku pierwszy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet (WED) odbył się w Nowym Jorku w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych, podobnie jak inne wydarzenia w innych krajach na całym świecie. W rzeczywistości 144 różne kraje uznały to święto. Dzień został założony i ustanowiony przez Wendy Diamond, która jest przedsiębiorcą i wolontariuszką. Oprócz wielu uroczystych wydarzeń z okazji Dnia Przedsiębiorczości Kobiet przyznawane są nagrody Pioneer, które mają na celu wyróżnienie wybitnych kobiet, wykazujących się przywództwem w wielu różnych rodzajach przedsięwzięć biznesowych. Ponadto WED prowadzi również program ambasadorów i stypendiów, który promuje i zapewnia szeroki możliwości kobietom na całym świecie.