Masz polisolokatę? Uważaj na oszustów!

przez Małgorzata Pietku

Osoby posiadające polisolokaty czyli polisy z elementem inwestycyjnym (lub inaczej – polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – polisy z ufk) otrzymują telefonicznie propozycje pomocy w rozwiązaniu dotychczasowej umowy. Uwaga. To blef!

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Oszuści dzwonią do właścicieli takich poliso-lokat podając się za pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wykorzystując autorytet urzędu i nakłaniają do rozwiązania umowy, pobierając za to prowizję!

Polisolokaty od lat spędzają sen z powiek osobom, które dały się wciągnąć w „interes życia” i do dziś nie mogą się z niego otrząsnąć. Bez sprytnego adwokata lub radcy prawnego pozbycie się problemu bez strat jest niemal niemożliwe. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) od dawna zajmuje się tą sprawą, ale dopiero w tym roku nastąpił przełom. Najpierw w marcu, kiedy urząd  zakończył ostatnie z postępowań dotyczących opłat likwidacyjnych w polisach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK), tzw. polisolokatach, a potem w lipcu, kiedy ostrzegł przed oszustami – agentami ubezpieczeniowymi wykorzystującymi swoją pozycję rynkową do manipulowania klientami.

UOKiK w postępowaniu zakończony w marcu tego roku zarzucił towarzystwom ubezpieczeniowym, że stosując opłaty likwidacyjne przerzucają na konsumentów koszty, które powinny być zaliczane do ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej. W efekcie zakończonych postępowań ubezpieczyciele dobrowolnie zobowiązali się do znaczącego obniżenia opłat likwidacyjnych w istniejących umowach i wyeliminowania ich z nowych wzorców umownych.

Cała publikacja znajduje się w tym miejscu: www.anuluj-dlug.pl

PS. Dla naszych Czytelników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują fachowej pomocy, firma Anuluj-dlug.pl przygotowała 10 DARMOWYCH VOUCHERÓW, dzięki którym można uzyskać pomoc w zakresie pomocy prawnej. Jeśli otrzymałeś przesyłkę z firmy windykacyjnej, sądu czy od komornika a nie możesz się zgodzić z faktem zaistnienia długu, z jego wysokością lub sprawa jest bardzo stara, to możesz się przed tym obronić korzystając z fachowego wsparcia prawnego lub generatora dokumentów. Wystarczy napisać do Anuluj-dlug.pl na adres [email protected] a 10 pierwszych osób dostanie specjalne, darmowe vouchery.

Mogą Cię również zainteresować