Mobilny portfel Google

przez Marek Wyrzychowsk
470 odsłony

Oficjalnie swoją działalność zaczął Google Walet. Jest to aplikacja, dzięki której swojego smartfona zamienimy w portfel. W przyszłości usługa ma zastąpić karty płatnicze, kredytowe, karty programów lojalnościowych a nawet bilety.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Na początku działania aplikacja ma dość sporo ograniczeń, jednak Google ma wobec niej ciekawe plany. Google Wallet to aplikacja dla smartfonów, która umożliwia dokonywanie mobilnych płatności z użyciem technologii zbliżeniowych (NFC). Na starcie Google Wallet będzie wspierać dwie opcje płatności. Pierwsza to rozwiązanie PayPass stosowane w kartach Citi MasterCard. Oznacza to możliwość płacenia w 311 tys. punktów sprzedaży na świecie. Większość ludzi korzystających już z Citi MasterCard będzie mogło dodać swoją kartę do Google Wallet, korzystając z zaufanej usługi First Data.

Drugie rozwiązanie to Google Prepaid Card, czyli przedpłacona karta Google’a. Będzie można ją doładować za pomocą innej dowolnej karty. Osoby, które skorzystają z Google Wallet do końca roku, otrzymają od Google’a bonus w postaci 10 dolarów na tej karcie.

Ambicje Google’a nie kończą się na płatnościach. Firma zapowiada, że w przyszłości Google Wallet ma umożliwić płacenie kartami kredytowymi lub upominkowymi oraz ma uczestniczyć w zbieraniu punktów w ramach programów lojalnościowych. Google Wallet może zastąpić recepty, karty pokładowe czy bilety. Z czasem Google Wallet może się pojawić nawet na telefonach z systemem innym niż Android. Google nie będzie raczej pobierać żadnych prowizji od transakcji. Poniżej film prezentujący usługę:

Mogą Cię również zainteresować