Największe oszustwo w network marketingu! Rozmowy o biznesie MLM

przez Maciej Maciejewski

Szlag mnie trafia jak widzę te specyficzne reklamy publikowane na portalach społecznościowych przez pseudo-fachowców od network marketingu. „Chodź do nas! W naszym biznesie nie musimy nic sprzedawać!” Łgarstwo. Pic na wodę fotomontaż. W każdej firmie marketingu sieciowego trzeba sprzedawać realne produkty i usługi. I każdy to robi. Tylko nie każdy potrafi o tym rzetelnie i dumnie informować.

Paweł Borecki

Tylko w piramidach finansowych nikt nie musi niczego sprzedawać. Dlaczego? Bo w piramidach finansowych nie ma produktów. Dlatego nimi są. W każdym normalnym biznesie, a takim również jest network marketing czyli MLM musi być obrót realnymi produktami, więc każdy uczestnik takiego projektu jest sprzedawcą. I niczego nie rozdaje się za darmo. Każdy sprzedaje!

U nas nic nie musisz sprzedawać? Róbcie kochani więcej takich głupot, a niebawem nie będzie można robić network marketingu w ogóle. Facebook już dodał punkt do swojego regulaminu o zakazie reklamowania systemu MLM. Tik Tok również ma taki zapis w regulaminie od dawna. Jak myślicie dlaczego? A no właśnie przez to, że niektórzy wciskają ludziom tani kit w okna. Niestety, niektórzy ludzie robią takie dziadostwo, że wcale się nie dziwię portalom.

Kochani. Najważniejsza sprawa. Rekomendowanie i polecanie w systemie MLM to jest sprzedaż. Jeśli człowiek poleci podczas rozmowy rekrutacyjnej ciotce od strony Antka brata krem czy perfum, albo nawet system, ciotka wejdzie w internety, zarejestruje się, kupi towar, to polecającemu naliczają się punkty i generuje się prowizja. Czyli dokonała się sprzedaż. Jeśli potem taki delikwent reklamuje swój biznes twierdząc, że u niego się nie sprzedaje tylko poleca, no to przekaz jest mocno niespójny i wprowadzający ludzi w błąd. U nas się nie sprzedaje tylko się sprzedaje. Masakra.

Posłuchajcie co ma na ten temat do powiedzenia człowiek, od którego warto się uczyć. Człowiek, który network marketing robi rzetelnie i profesjonalnie od 25 lat. Paweł Borecki jest autorem świetnej książki „Pułapki nie tylko w biznesie”. Jest również laureatem konkursu Polish National Sales Awards w kategorii „Menedżer branży MLM”. Zapraszam.

Mogą Cię również zainteresować