Nie stresuj się w pracy, bo przytyjesz

404 odsłony

Stres wpływa na naszą wagę. A jeśli jest to zdenerwowanie związane z wagą, bądźmy pewni, że przytyjemy znacznie. Stres przed utratą pracy powoduje otyłość – dowiedli amerykańscy naukowcy na podstawie badań w północnej części stanu Nowy Jork – informuje portal Msnbc.com.

Wyniki badań miały na celu pokazanie, jak bardzo stres wpływa na naszą wagę. Naukowcy zza oceanu byli mocno zaskoczeni po analizie ankiet. Wykazały, że pracownicy firm tradycyjnych poddawani większemu stresowi z powodu zwolnienia byli grubsi niż pracownicy na pozycjach mniej stresujących. Wskaźnik masy ciała (BMI) zestresowanych pracowników był przeciętnie wyższy o jedną jednostkę.

Muszą oni uważać, bowiem stres w pracy może oznaczać nie tylko otyłość. Równie dobrze może wywoływać choroby układu krążenia oraz depresje. W badaniu okazało się, że pracownicy zagrożeni zwolnieniem uciekają się do niezdrowych zachowań w domu
– więcej czasu spędzają przed telewizorem, rzadziej ćwiczą.

Należy tylko mieć nadzieję, że szefowie w takich firmach, zagwarantowali swoim pracownikom bogaty pakiet ćwiczeń sportowych, np. w postaci karnetu na siłowni czy basenie.

Mogą Cię również zainteresować