Nowy dyrektor generalny w firmie dōTERRA

przez Maciej Maciejewski
383 odsłony

Wraz z mianowaniem Kirka Jowersa na nowego dyrektora generalnego spółki dōTERRA, projekt zajmujący się marketingiem sieciowym z siedzibą w Pleasant Grove w stanie Utah rozpoczyna – jak informuje – ogromne zmiany w zarządzaniu.

Zmian osobowych w tej firmie jest więcej. Emily Wright została mianowana nowym dyrektorem, a Murray Smith, były wiceprezes wykonawczy, został awansowany na stanowisko prezesa. Zmiany nastąpiły po tym, jak Corey Lindley przeszedł na emeryturę ze stanowiska dyrektora generalnego pod koniec 2023 roku, po dwuletnim okresie sprawowania tej funkcji.

Kirk Jowers jest absolwentem Harvard Law School. Do projektu MLM dōTERRA dołączył w 2015 roku, gdzie odegrał kluczową rolę w jego ekspansji na terenie Europy, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Następnie pełnił funkcję prezesa ds. rynków północnoamerykańskich.

 Wcześniej był starszym doradcą w biurze ds. globalnego zaangażowania Uniwersytetu Utah, dyrektorem Middle East Institute i dyrektorem Hinckley Institute of Politics. Salt Lake Tribune nazywa go jedną z najbardziej wpływowych osób w stanie Utah. Jowers zasiadał w ponad 25 zarządach, organizacjach i komitetach, była współzałożycielką Count My Vote, Real Women Run i Campaign Legal Center, a także przewodniczącą i głównym radcą prawnym PAC Wspólnoty Narodów Mitta Romneya.

Jowers zasłynął także jako członek Komitetu Wykonawczego Rady ds. Odpowiedzialnego Żywienia oraz jako doradca na szczeblu gubernatorskim, prokuratora generalnego i kongresu. Jako partner w kancelarii prawnej Caplin & Drysdale w Waszyngtonie udzielał porad prawnych i politycznych kandydatom do kongresu i na gubernatora, spółkom z listy Fortune 500, organizacjom non-profit oraz pięciu kampaniom prezydenckim. Obecnie jest także konsulem honorowym Bułgarii.

Mogą Cię również zainteresować