Nu Skin, Oriflame, Amway, Young Living i 4Life. Kolejne firmy MLM reagują na bestialski atak Rosji

przez Maciej Maciejewski

Dziś mija 19 dzień wojny na Ukrainie. Na rozkaz chorego człowieka rosyjskie wojsko brutalnie napadło swoich sąsiadów i morduje ludzi. Na takie bestialstwo szybko zareagowała branża direct selling & network marketing o czym cały czas, na bieżąco staramy się informować. Dla firm i dystrybucji szacunek!

źródło: Pixabay

Pisaliśmy już o akcjach pomocowych firm Raypath International i PM-International. Dziś donosimy o kolejnych pomysłach spółek Nu Skin, Oriflame, Amway, Young Living i 4Life… Bo biznes MLM nie pozostaje obojętny na bestialstwo, które dzieje się za naszą wschodnią granicą. Chwała.

Szereg firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią i marketingiem sieciowym (DS/MLM) opublikowało w tym tygodniu oświadczenia, w których zapowiedziały swoje wysiłki na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy, a także mocne deklaracje potępiające działania Rosji i Putina. O akcji PM-International pisaliśmy kilka dni temu w tym miejscu, natomiast o pomyśle Raypath tutaj.

Tymczasem również poruszająca się w systemie network marketing spółka 4Life nadal wspiera Dom Dziecka na Ukrainie, wyspecjalizowaną instytucję w Bojarce, w której mieszka ponad 100 dzieci, z którą firma współpracuje od ponad dekady. Obecnie ukraińscy liderzy 4Life – Irina Bolshakova, Grigoriy Kravchenko i inni dystrybutorzy ukrywają się wraz z dziećmi w piwnicy instytucji, aby pomóc im przetrwać i zachować bezpieczeństwo podczas nalotów. Zespół wykonawczy firmy twierdzi, że jest w stałym kontakcie z ukraińskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi i opracowuje strategie zapewniania stałego wsparcia cierpiącym na Ukrainie.

Firma Young Living określiła całą sytuację jako „koszmar dla mieszkańców Ukrainy i ludzi na całym świecie miłujących pokój” i oświadczyła, że jednoznacznie opowiada się za Ukrainą i potępia wojnę. Spółka szczegółowo opisała, w jaki sposób zapewnia ulgę, w tym zaliczki na pensje dla pracowników i prowizje na poziomie przedwojennym dla partnerów marki na Ukrainie; dostawy pakietów opieki; transport dla pracowników i ich rodzin dążących do ewakuacji z Ukrainy oraz zapewnienie podstawowych środków higienicznych dla ludzi napływających do sąsiednich krajów. Fundacja Young Living współpracuje również z Asociatia Casa Share i British Ukraine Aid, aby wesprzeć przesiedlone rodziny i rozdysponować darowizny w wysokości do 100 000 USD.

Koncern Amway stwierdził, że jego priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich pracowników i dystrybutorów tego biznesu MLM na Ukrainie. Zespoły na całym świecie zebrały darowizny w postaci materiałów i pieniędzy na rzecz Global Impact’s Ukraine Relief Fund, UNICEF, szpitali i ukraińskich schronisk, a także bezpośrednie darowizny na rzecz pracowników, którzy rozpaczliwie potrzebują bezpiecznej ewakuacji i artykułów pierwszej potrzeby. Światowa siedziba firmy z siedzibą w USA, a także inne rynki Amway, będą łączyć i dostarczać wszystkie darowizny bez jakichkolwiek ograniczeń.

Oriflame opublikowało notatkę stwierdzającą, że „jej głównym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobistego i wszelkiego możliwego wsparcia pracownikom i ich rodzinom, a także pomoc partnerom marki i ludziom na Ukrainie”. Wszelkie operacje Oriflame na Ukrainie zostały zamknięte, aby zapewnić bezpieczeństwo 115 zatrudnionym tam pracownikom firmy i ze skutkiem natychmiastowym spółka zaprzestała produkcji w Rosji oraz eksportu produktów z tego kraju. Oriflame zdecydowało się utrzymać swoją działalność w zakresie sprzedaży społecznościowej w Rosji, aby wspierać dystrybutorów, dla których Oriflame jest jedynym źródłem dochodu, ale spodziewa się zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Firma Nu Skin określiła tragedię na Ukrainie jako „niszczącą” i ogłosiła zawieszenie działalności biznesowej na terenie Rosji ze skutkiem natychmiastowym. „Drogie, cenione elity klubowe i niebieskie diamenty, żal mi patrzeć, jak ostatnie tragiczne wydarzenia rozgrywają się w Rosji i na Ukrainie. Martwimy się o dobre samopoczucie każdej z naszych rodzin Nu Skin zaangażowanych w konflikt, gdy poruszają się w tej niepewnej i trudnej sytuacji. Ze względu na przeszkody operacyjne i trudności, jakie to stwarza, zawieszamy wszystkie operacje biznesowe w Rosji. Mamy szczerą nadzieję, że nasza rodzina Nu Skin pozostanie zdrowa i bezpieczna, a my znajdziemy drogę w tej trudnej sytuacji. Z niecierpliwością czekamy na szybkie i pokojowe rozwiązanie tego konfliktu” – napisał Ryan Napierski, prezes i dyrektor generalny w Nu Skin.

Mogą Cię również zainteresować