PayU z nowym kontem do płatności

przez Magdalena Gołębiewska
149

Lider płatności internetowych w Polsce uruchamia właśnie nowe narzędzie do płacenia za zakupy online. Jest to usługa, która nie była dotychczas dostępna dla polskich internautów. Nowa metoda ma wpłynąć na znaczne zwiększenie szybkości i komfortu dokonywania płatności internetowych.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Konto PayU do końca listopada br. dostępne będzie dla wszystkich użytkowników Allegro oraz sklepów internetowych, takich jak np. Toys4Boys, mebleVOX, Pasart czy Booki24.pl. W kolejnych miesiącach konto PayU będzie systematycznie wprowadzane także do większości pozostałych e-sklepów.

– Jako pierwsi w Polsce oferujemy nowoczesne narzędzie do wygodnego płacenia za zakupy online. Jest to metoda, która zapewni wysoki komfort zakupów i zwiększy bezpieczeństwo danych osób kupujących w wielu miejscach w internecie. Poza
e-sklepami nowe funkcjonalności zostaną wdrożone także na Allegro, gdzie już od kilku lat obsługujemy płatności internetowe – mówi Marcin Jabłoński, CEO w PayU SA.

Zdaniem firmy jedną z najważniejszych zalet Konta PayU jest to, że wszystkie dane (zarówno osobowe, jak i dotyczące kart czy rachunków bankowych) podawane są przez kupującego tylko raz i przechowywane bezpiecznie przez PayU. Przy płaceniu klient wybiera tylko ulubioną płatność i nie musi już rejestrować się w e-sklepie. Zakupy
w większości polskich sklepów internetowych mogą tym samym być znacznie wygodniejsze niż dotychczas.

– Cieszymy się, że na bazie naszych wieloletnich doświadczeń powstało nowoczesne narzędzie, dzięki któremu płacenie za zakupy w sklepach będzie równie łatwe i szybkie, jak na Allegro – mówi Przemysław Budkowski, dyrektor Allegro. – Dzięki dotychczasowej współpracy z PayU już ponad połowa transakcji na Allegro finalizowana jest za pomocą systemu Płacę z Allegro (wkrótce PayU). To dobrze wróży całemu polskiemu rynkowi e-commerce – dodaje.

Konto PayU to zupełnie nowa jakość płatności internetowych na polskim rynku. Jest to odpowiedź na rosnące wymagania kupujących w sieci, którzy obok bezpieczeństwa oczekują jeszcze większej szybkości i jakości obsługi. Wraz z uruchomieniem nowego konta zakończy się proces rebrandingu systemu Platnosci.pl, który od tego momentu będzie funkcjonował pod nazwą PayU. Zmienia się także dotychczasowa strona www.platnosci.pl na www.payu.pl/sklepy.

Mogą Cię również zainteresować