Pierwszy Milion do zdobycia już dziś!

przez Magdalena Stępniak
430 odsłony

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu na początek działalności biznesowej albo masz świetny pomysł na biznes, ale brak ci zdolności kredytowej? Teraz masz szansę na kapitał inwestycyjny w wysokości miliona, pięćset lub dwieście pięćdziesiąt tys. zł na realizację planu biznesowego w planowanej skali.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Co trzeba zrobić? Wystarczy wejść na www.pierwszymilion.pl i wysłać swoje zgłoszenie. Ale jak? Po co? Dlaczego? – Program Pierwszy Milion to alternatywa dla tych, którzy poszukują kapitału na rozpoczęcie działalności biznesowej. Chcemy propagować ideę pozyskiwania funduszy w porozumieniu z domami inwestycyjnymi oraz innymi tego typu instytucjami. To innowacyjne i skuteczne rozwiązanie biznesowe – uważa Dariusz Krawczyński, pomysłodawca przedsięwzięcia, prezes Platinum Finance SA.

Program Pierwszy Milion w swoim założeniu ma wyłonić trzech zwycięzców, jednak regulamin programu nie wyklucza przyznania kapitału większej ilości uczestników. Opłata za udział w programie w wysokości 500 zł jest jedynym wkładem finansowym wymaganym od uczestnika. Kwota ta będzie przeznaczona na przygotowanie specjalistycznej analizy biznes planu z pomocą profesjonalnych analityków. Wszystko po to, by wskazać najlepsze przedsięwzięcie biznesowe, czyli takie, które z powodzeniem przyniesie zyski jego pomysłodawcy i zminimalizuje ryzyko inwestycyjne. Każdy uczestnik, którego projekt nie przejdzie do kolejnego etapu, dostanie w ramach wniesionej opłaty krótki opis potencjału swojego projektu, sporządzony przez profesjonalistów w dziedzinie przedsiębiorczości i gospodarki. – Potencjalni zwycięzcy nie ponoszą żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów związanych z utworzeniem spółki akcyjnej, z pokryciem kapitału spółki czy wprowadzeniem jej na New Connect. To jedyny koszt dla zwycięzcy, późniejszego prezesa nowoutworzonej spółki – tłumaczy Dariusz Krawczyński.

Program skierowany jest do ludzi z branży: nowych technologii, e-commerce, internetowej, medycznej, handlowej oraz do usługodawców. – Nie jest ważne ani miejsce zamieszkania, ani wiek, ani wykształcenie. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł i sposób jego prezentacji – mówi Dariusz Krawczyński.

Jury podda ocenie przede wszystkim plan marketingowy, strategię cenową, prognozę finansową biznes planu oraz proponowane sposoby na zażegnanie ewentualnych sytuacji kryzysowych, związanych m. in. z otoczeniem konkurencyjnym. Zgłaszanie projektów trwa do 30 listopada br. Potem jury wyłoni 20 finalistów, którzy będą mogli w bezpośredniej rozmowie zaprezentować komisji swój pomysł przedsięwzięcia biznesowego. Spotkania potrwają miesiąc. W styczniu 2012 jury, podczas uroczystej gali finałowej, wskaże zwycięzców. Więcej pod adresem: www.pierwszymilion.pl.

Mogą Cię również zainteresować