Projekt Medical Marijuana Inc. wygenerował w 2020 roku 46,9 miliona dolarów przychodu netto. I to w dobie ogólnoświatowego kryzysu pandemicznego

przez Maciej Maciejewski

Medical Marijuana Inc. to macierzysta spółka znanej, poruszającej się w systemie MLM firmy Kannaway, zajmującej się dystrybucją produktów wytwarzanych na bazie konopi. Firma właśnie opublikowała swój raport finansowy za rok 2020 roku.

Przychody netto firmy Medical Marijuana Inc. w 2020 osiągnęły poziom 46,9 mln USD. Gotówka w kasie czyli zysk tego biznesu na koniec minionego roku wyniósł 5,7 miliona dolarów. Czy zatem mamy jakiś kryzys? Jak widać są dziedziny gospodarki, których to nie dotyczy. Podmioty, które dostosowały się do obecnej sytuacji ekonomiczno-społecznej generują wzrosty.

Firma opublikowała również najważniejsze informacje operacyjne dotyczące swojej sytuacji na koniec roku 2020, które obejmowały: zakończenie badania klinicznego z użyciem oleju Real Scientific Hemp Oil-X TM CBD, udział funkcjonującej w systemie MLM spółki Kannaway w badaniu klinicznym Validcare 2020 nad toksycznością wątroby i wpływie CBD, rozszerzenie jego produkcji i form magazynowania oraz długoterminowe testy stabilności flagowego produktu zawierającego olej CBD.

– Chociaż cały świat odczuł negatywny wpływ roku 2020, nie mogę być bardziej dumny z tego, jak nasz zespół pozostał elastyczny i realizował naszą misję w dostarczaniu na rynki globalne najwyższej jakości produktów opartych na kannabinoidach – powiedział dr Stuart Titus, dyrektor generalny w Medical Marijuana Inc.

– Rok 2020 udało nam się zakończyć mocnym akcentem i przejść do roku 2021 ze znacznym, pozytywnym rozmachem. Zachęcające było obserwowanie zwiększonego popytu na produkty wellness i ogromnych zwycięstw w przypadku każdego wniosku legislacyjnego sprzyjającego marihuanie w USA. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku stany, takie jak Nowy Jork, New Jersey, Wirginia i Nowy Meksyk otworzyły się na branżę konopną, a kilka nowych, federalnych ustaw prawdopodobnie przejdzie w kongresie. Jako pionier w branży i lider podchodzimy bardzo optymistycznie patrząc w przyszłość – dodał dr Stuart Titus.

Mogą Cię również zainteresować