Queen Symfonicznie. Przepis na koncertowy sukces!

przez Dawid Brykalski
797 odsłony

Najbliższy koncert projektu Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie już 19 października 2013 roku w Kielcach. Na trzech koncertach (Szczecin, Poznań, Zielona Góra) orkiestrze oraz chórowi towarzyszyć będzie Igor Gwadera z Anti Tank Nun.

ee

W rolę Freddie Mercury’ego wcieli się śpiewający aktor (filmowy i teatralny) – Mariusz Ostrowski. W Szczecinie i Poznaniu koncerty są już prawie wyprzedane. Projekt Muzyka Queen Symfonicznie rozpoczął swoją koncertową przygodę w 2011 roku w Łodzi i od tej pory jest zapraszany do polskich miast, by tam wspólnie z publicznością oddać hołd legendzie, jaką z pewnością jest zespół Queen.  Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na pięć koncertów projektu Muzyka Queen Symfonicznie:

  • Kielce: Kieleckie Centrum Kultury, (pl. S. Moniuszki 2B), 19.10.2013 r. (sobota), godz. 19:00.
  • Szczecin: Opera na Zamku, (ul. Energetyków 40), 10.11.2013 r. (niedziela), godz. 18:00, gościnnie wystąpi Igor Gwadera – lider i gitarzysta ATN. Ostatnie bilety w sprzedaży!
  • Poznań: Aula UAM, (ul. Wieniawskiego 1), 23.11.2013 r. (sobota), godz. 19:30, gościnnie wystąpi Igor Gwadera – lider i gitarzysta ATN. Ostatnie bilety w sprzedaży!
  • Zielona Góra: Aula UZ, (ul. Podgórna 50), 24.11.213 r. (niedziela), godz. 18:00, gościnnie wystąpi Igor Gwadera – lider i gitarzysta ATN. Koncert odbywa się w 22 rocznicę śmierci Freddie Mercury’ego.
  • Lublin: Aula Collegium Maius UM, (ul. Jaczewskiego 4), 8.12.2013 r. (niedziela), godz. 18:00.

Na scenie obok filharmoników pojawi się prawdziwy rockowy „wymiatacz” – Igor Gwadera. Mimo swoich zaledwie piętnastu lat już dziś jest nazywany polskim Jimi Hendrixem. Igor został doceniony również za granicą – właśnie pracuje nad nową płytą. Tym razem jednak z czołówką amerykańskich i brytyjskich muzyków hard rockowych. Tak gitarzysta wypowiada się o legendarnym Queen:

– Queen… To jeden z tych zespołów, które najwięcej znaczą w światowej muzyce.  Wielokrotnie coverowałem ich utwory. Ciężko mi wybrać ulubioną płytę, ponieważ mają wiele doskonałych utworów na różnych płytach. Gdybym miał jednak wymienić ulubione, byłyby to „A Day At The Races” oraz „News Of The World”. Brian May to gitarzysta, do którego mam ogromny szacunek i oczywiście… chciałbym zagrać z nim na jednej scenie! – mówi nastoletni gitarzysta. – Występ z orkiestrą i chórem traktuję jako nowe wyzwanie. Po raz pierwszy wezmę udział w takim projekcie. Mam nadzieję, że uda nam się świetnie zgrać i publika będzie bardzo zadowolona – kończy Gwadera.

Bilety na wszystkie koncerty są do nabycia w lokalnych punktach oraz na portalach Abilet.pl, Bilet24.pl, Bilety.fm,  i www.ticketpro.pl (punkty stacjonarne: Salony Empik, Media Markt, Saturn). Zamówienia grupowe najlepiej kierować bezpośrednio do organizatora: www.monolit-art.pl, tel.: 518 522 581, 514 760 920[email protected].

W pierwszej, klasycznej, części koncertu, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu –od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… a na deser, po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo (nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), a na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You" oraz „We Are The Champions”.  Jak Mariusz Ostrowski przygotowuje się do roli? Czy Freddie jest dla niego inspiracją, wzorem?

– Chyba byłbym szalony, gdybym odpowiedział na pytanie o inspirację, że nie. Oczywiście, jak najbardziej! Ikona, artysta, kompozytor, szaleniec, historia show businessu! Myśl o tym, że NAPRAWDĘ masz go naśladować może być deprymująca, ale staram się podejść do tego wyzwania jak do cytatu lub roli w pigułce: energia, show, ruch, wokal. Przed występem biegam, skaczę, powtarzam jego słynne ruchy; rozgrzewam się po to, by na te kilka numerów wejść już dobrze przygotowany – mówi aktor.

Organizator koncertu działając w porozumieniu z Fabryką Równości informuje, że każdy kto okaże Queerkartę otrzyma 10% rabat na zakup biletu. Oferta ważna na wszystkie koncerty Queen Symfonicznie organizowane przez Agencję Monolit. Ze względu na popularność wydarzeń organizator nie gwarantuje zakupu biletów w dniu koncertu, prosi zgłaszać rezerwacje na adres email: [email protected].

(Zdjęcia Queen Symfonicznie: Małgorzata Wojna i Daniel Działa, zdjęcia Igora Gwadery: mat. pras. MMP)

Mogą Cię również zainteresować