Silver Spray od polskiej firmy Raypath. Antybakteryjna rewolucja na bazie nanosrebra koloidalnego!

przez Maciej Maciejewski

Bardzo ciekawy produkt do dezynfekcji rąk wypuściła niedawno na rynek polska, działająca w systemie MLM firma Raypath International. Silver Spray jest idealny na dzisiejsze czasy, a jak mówią od kilku dni dystrybutorzy i konsumenci – to istny Mercedes wśród tego typu produktów. Silver Spray to wielozadaniowy preparat na bazie alkoholu (70%) i – uwaga – z dodatkiem nanosrebra koloidalnego!

Od marca br. nasze życie zmieniło się diametralnie. I nic nie wskazuje na to, abyśmy szybko powrócili do spokojnej egzystencji sprzed kilku miesięcy, bo specjaliści znów notują coraz więcej przypadków zarażeń koronawirusem. W tych trudnych dla nas czasach zagrożenia COVID-19 coraz więcej mówi się o zasadach higieny. Mycie i dezynfekcja rąk to niby oczywiste czynności, a jednak ich przestrzeganie jest niezwykle ważne, bo może zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji.

Jak robić to prawidłowo i skutecznie? A przede wszystkim jakich używać do dezynfekcji środków? Już radzimy… „Bakterie są wszędzie. Na klamkach, banknotach, produktach spożywczych, poręczach, blatach stołów, telefonie i wielu innych rzeczach. Przecież samej tylko twarzy potrafimy dotknąć kilkanaście razy w ciągu jednej godziny! Często nawet nie mamy świadomości, że podczas każdego dotknięcia zakażonej powierzchni przekazujemy sobie od 100 do 10 tys. zarazków. Na szczęście ok. 90% z nich możemy się pozbyć w bardzo prosty sposób: przez regularne oczyszczanie dłoni, ich właściwe mycie i dezynfekcję” – mówi dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog i mikrobiolog z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej WUM.

Czym różni się mycie rąk od dezynfekcji? Mycie rąk polega na usuwaniu zabrudzeń i bakterii wodą z mydłem od ok. 30 sekund do 1 minuty, a dezynfekcja polega na wcieraniu preparatu, najlepiej zawierającego co najmniej 60% alkoholu, aż do momentu jego wyschnięcia. Więc o ile z umyciem rąk możemy mieć w wielu miejscach problem, zdezynfekować możemy zawsze i wszędzie. Trzeba mieć tylko przy sobie odpowiedni preparat.

Gdy nie mamy możliwości umycia rąk, można dezynfekować dłonie za pomocą płynów na bazie alkoholu, poprzez zwilżanie ich nimi przez 15-30 sekund. Według zaleceń WHO środki dezynfekcyjne na bazie alkoholu są jedynymi obecnie znanymi preparatami do szybkiej i skutecznej inaktywacji wielu potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów, znajdujących się na rękach.

Bardzo ciekawy produkt do dezynfekcji rąk wypuściła niedawno na rynek polska, działająca w systemie marketingu sieciowego firma Raypath International. Silver Spray jest idealny na dzisiejsze czasy, a jak mówią od kilku dni dystrybutorzy i konsumenci – to istny Mercedes wśród tego typu produktów. Silver Spray to wielozadaniowy preparat na bazie alkoholu (70%) i – uwaga – z dodatkiem nanosrebra koloidalnego!

Dlaczego to jest tak ważne w tym przypadku? Większość produktów do dezynfekcji rąk wyrabia się na bazie spirytusu, który momentalnie po naniesieniu na ciało odparowuje, w wyniku czego proces dezynfekcji staje się nieskuteczny. Zastosowanie przez firmę Raypath nanosrebra koloidalnego spowodowało, że efekty tej nader ważnej dla naszego zdrowia czynności są teraz długotrwałe i o wiele bardziej efektywne.

Silver Spray to preparat do dłoni oraz użytku zewnętrznego (do czyszczenia powierzchni w gospodarstwach domowych, samochodach itp.), który skutecznie hamuje rozwój oraz likwiduje mikroorganizmy, tj. bakterie, wirusy i grzyby. Co ciekawe, odstrasza również insekty. Stosując go należy oczywiście zachować wszelkie środki ostrożności – przede wszystkim unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu trzeba przemywać je dużą ilością wody. Produkt jest palny, więc trzeba unikać źródeł ognia, miejsc mocno nasłonecznionych i wysokich temperatur.

Preparat składa się z alkoholu (70%), wody i nanosrebra koloidalnego, którego zadaniem jest wytworzenie istnej tarczy ochronnej. Ponadto gliceryna, która zapobiega wysuszaniu, pantenol – koi i łagodzi, olejek eukaliptusowy – jest antyseptyczny i pobudza mechanizmy odpornościowe organizmu oraz olejek limonkowy – wspomaga łagodzeniu stanów zapalnych skóry. Można powiedzieć, że Silver Spray to antybakteryjna rewolucja na bazie srebra i alkoholu, gdyż po zastosowaniu ten wyparowuje, a srebro zostaje na skórze i tworzy specjalną tarczę ochronną.

Jak skutecznie dezynfekować ręce? Trzeba nanieś taką ilość preparatu, aby dłonie były całkowicie zwilżone. Pocieraj dłoń o dłoń, rozprowadzając preparat na całą powierzchnię. Pocieraj wewnętrzną częścią prawej dłoni o grzbietową część lewej dłoni i odwrotnie. Spleć palce i pocieraj wewnętrznymi częściami dłoni. Pocieraj górną część palców prawej dłoni o wewnętrzną część lewej dłoni i odwrotnie. Ruchem obrotowym pocieraj kciuk lewej dłoni wewnętrzną częścią prawej dłoni i odwrotnie. Ruchem okrężnym opuszkami palców prawej dłoni pocieraj wewnętrzne zagłębienie lewej dłoni i odwrotnie. Po wyschnięciu ręce są zdezynfekowane. I oczywiście rób to za pomocą produktu Silver Spray!

Mogą Cię również zainteresować