Smukła sylwetka pod kontrolą

przez Kinga Litwińczuk

Smukła sylwetka to obecnie cel wielu z nas. Dążymy do perfekcji, często nie zdając sobie sprawy z konsekwencji drastycznych diet. Aby ułatwić nam odchudzanie została stworzona internetowa aplikacja dostępna na portalu PoProstuZdrowo.pl z bazą produktów opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie.

źródło: flickr.comźródło: flickr.com

Internetowy kalkulator dietetyczny, został przygotowany z myślą o Tobie, aby ułatwić stworzenie najlepszej bazy żywieniowej dla organizmu. Dla osób na diecie jest idealnym rozwiązaniem, aby usprawnić kontrolowanie spożywanych kalorii oraz składników odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania. Kalkulator dietetyczny sprawdzi się również dla osób chcących utrzymać swoją wagę bez stosowania restrykcyjnych diet. Wystarczy sukcesywnie zapisywać spożywane posiłki w kalkulatorze i trzymać się wyznaczonego zapotrzebowania kalorii wyliczonego specjalnie pod Twoją wagę. Dzięki temu z łatwością można kontrolować swoją masę ciała i dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Obszerna baza produktów zawarta w kalkulatorze została przygotowana z wielką starannością przez grono specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Możemy w niej  znaleźć najpopularniejsze spożywcze produkty. Dodatkowo istnieje możliwość rejestracji własnych potraw, zestawów i przepisów. Udostępniona została również  opcja wymieniania się swoimi spostrzeżeniami na temat danego produktu, bądź diety. Jest to o tyle atrakcyjne, że użytkownicy maja możliwość wzajemnego motywowania się w osiąganiu zamierzonego celu. Ponoć dzięki kalkulatorowi dietetycznemu dążenie do smukłej sylwetki będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Mogą Cię również zainteresować