SPA dla… samochodów

114

Nawet tym najdroższym samochodom na świecie zdarza się czasami pobrudzić. Jednak wjechanie autem za ogromną sumę pod szczotki, które mogą spowodować choćby mikro uszkodzenia lakieru, powoduje ból głowy każdego właściciela.

źródło: Barcroft Media
źródło: Barcroft Media

Dlatego w Dubaju powstała specjalna myjnia przeznaczona dla super samochodów. Jak to w tamtych rejonach, wszystko jest robione z dużym rozmachem, więc nawet „zwykła” myjnia nie jest do końca taka zwykła. Tę nowo powstałą w Dubaju można spokojnie nazwać SPA dla samochodów. Oferowanych jest tam wiele zabiegów niedostępnych w zwykłych myjniach. Niestandardowy jest tam także czas poświęcany każdemu samochodowi i cena całej usługi. Jedno auto w zależności od skali zabrudzenia angażuje od 25 do 30 godzin. To sprawia, że każdy samochód przebywa w myjni około tygodnia.

W tym czasie właściciele bardzo drogich pojazdów mogą mieć pewność, że ich eksponaty zostaną kilkukrotnie umyte wodą demineralizowaną, a także zostanie wykonanych szereg zabiegów, takich jak poprawki lakiernicze, polerowanie lakieru z zastosowaniem ręcznych mikroskopów, konserwacja tapicerki, 4 zabiegi sanitarne klimatyzacji i wiele, wiele innych.

Pełna usługa to koszt rzędu 10 000 Funtów i podobno cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych właścicieli super samochodów, których w Dubaju nie brakuje. Na myjnie trafiają głównie unikatowe modele Ferrari, Lamborghini, Aston Martina i innych producentów. Pomyślano również o mniej ekskluzywnych Porsche, Mercedesach czy BMW. Dla nich przygotowana została tańsza usługa kosztująca 6000 Funtów.

Mogą Cię również zainteresować