Superkobiety Onlajnu. Od nauczycielki muzyki do bizneswoman, która w zeszłym roku wygenerowała niemal milionowy przychód

przez Maciej Maciejewski
2505 odsłony

Wizja prowadzenia biznesu online jest kusząca. Myślisz, że od marzenia do jego realizacji jest długa droga? Niekoniecznie. Karolina Kizińska stworzyła inicjatywę „Superkobiety Onlajnu”, w której uczy, jak monetyzować swoją wiedzę i talenty. Po tym jak pandemia zamknęła jej stacjonarne placówki edukacyjne postawiła na internet, osiągając spektakularne rezultaty. Jak to zrobiła?

Karolina Kizińska

Gdy Karolina przekonuje, że każdy może prowadzić dochodowy biznes online, nie są to jedynie puste frazesy. Inspiracją do powstania marki Superkobiety Onlajnu jest jej własna, zawodowa historia.

Marzenia w zasięgu ręki

„Podczas studiów w ogóle nie myślałam, żeby zajmować się biznesem. Widziałam siebie na uczelni. Wybrałam też kierunek, który nie kojarzy się z przedsiębiorczością. Najpierw studiowałam kulturoznawstwo i wychowanie muzyczne na UMCS w Lublinie. Doktorat robiłam na UAM w Poznaniu. Jestem ambitna, więc zawsze szukam możliwości, żeby zrobić coś więcej” – opowiada Karolina Kizińska.

Jeszcze w trakcie studiów wyjechała na stypendium na Uniwersytet w Pensylwanii, a w czasie doktoratu zdobyła prestiżowe stypendium Fulbrighta i przez pół roku studiowała w Berkeley u jednego z najsłynniejszych muzykologów – Richarda Taruskina.

„Do dziś na wspomnienie o wyjazdach na stypendia do Stanów Zjednoczonych czuję ogromne wzruszenie. Te wyjazdy uświadomiły mi, że nasze marzenia są w zasięgu ręki. Trzeba tylko działać, żeby po nie sięgnąć” – opowiada Karolina Kizińska.

Doktorka muzyki na swoim

Biznesowe początki Karoliny Kizińskiej to prywatne lekcje muzyki w domu w zaadoptowanej piwnicy. Żeby organizować lekcje grupowe zgodnie z teorią E.E. Gordona, wynajęła salę i zaczęła rozwijać Szkołę Muzyki Kompozytornia oraz Klub Malucha Fikamy bez Mamy, które istnieją do dziś. W międzyczasie zdecydowała się także otworzyć przedszkole.

„To był bardzo intensywny czas. Wchodziłam we własną firmę kompletnie bez biznesowej wiedzy. Całe doświadczenie wydreptałam sama. Musiałam zmierzyć się nie tylko z przepisami czy finansami, ale także nauczyć się, jak zarządzać ludźmi i wchodzić w biznesowe współprace. A czasami były to lekcje bardzo gorzkie” – wspomina.

Pandemia, która zmieniła wszystko

„Pandemia zamknęła przedszkole, klub malucha i szkołę. Moje firmy zaczęły generować straty, a ja szukałam sposobów na ich ratowanie. Miałam na pokładzie zespół, a w domu dwoje dzieci, w tym noworodka. Inaczej sobie wyobrażałam moment pojawienia się mojego synka na świecie. To był dla mnie i dla mojej rodziny bardzo trudny czas. Nie mogłam się poddać i zaczęłam szukać nowych możliwości. Taką furtką okazał się biznes online” – mówi.

Pójść za głosem serca

Karolina ostatecznie postanowiła sprzedać przedszkole. Trudne momenty w biznesie zmotywowały ją do tego, aby zająć się rozwojem osobistym. Zaczęła tworzyć kursy online o tym, jak prowadzić własne zajęcia muzyczne i sprzedawała je zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych.

„Nauczyłam się o siebie dbać. Odcięłam się od zewnętrznego hałasu i opinii innych osób. Zapytałam samą siebie, co naprawdę chciałabym robić. Postawiłam na biznes online. Z czasem zauważyłam, że osoby na szkoleniach najchętniej słuchają nie o muzyce, ale o moich biznesowych doświadczeniach. Postanowiłam więc zorganizować bootcamp dla kobiet, które chcą wejść do biznesu online. Poczułam, że to moja droga. To właśnie dawało mi radość i satysfakcję. Tak narodził się pomysł na inicjatywę „Superkobiety Onlajnu” ponieważ wokół widziałam mnóstwo wspaniałych kobiet, które potrzebują tylko konkretnej wiedzy i dmuchnięcia w skrzydła. Postanowiłam im to dać” – wspomina Karolina.

Trudno jest być przedsiębiorcą, ale też trudno jest nie mieć pieniędzy. Wybierz swoje „trudno”.

W ramach Superkobiet Onlajnu Karolina towarzyszy uczestniczkom w tworzeniu biznesu online, który z jednej strony jest zgodny z ich wartościami, a z drugiej odpowiada na potrzeby klientów. A nie jest to prosty proces, bo wejście do biznesu to nie tylko finanse, ale też zmaganie się z mnóstwem przekonań i obaw.

„W kursach biznesowych zawsze brakowało mi pracy nad mindsetem. Jest wiedza, są narzędzia, ale nie ma pracy nad samoświadomością i rozwojem osobistym. A sama się przekonałam, że budowanie własnego biznesu to nie droga usłana różami i pomijanie tych kwestii może być brzemienne w skutki” – wyjaśnia i oddaje:

„Moim kursantkom mówię, że trudno jest być przedsiębiorcą, ale też trudno jest nie mieć pieniędzy. Wybierz swoje <<trudno>>. Ja chcę pomagać kobietom odnaleźć swoją biznesową tożsamość. Żeby budowały biznes, w którym będą się czuły dobrze, a jednocześnie będą zarabiać i prowadzić takie życie, jakiego pragną” – tłumaczy Karolina Kizińska.

Do tej pory w ramach programów mentoringowych, kursów online oraz Superbootcampu „Superkobiety Onlajnu” wzięło już udział ponad 2000 osób. Więcej informacji o projekcie na stronie https://karolinakizinska.pl/.

Dr Karolina Kizińska jest przedsiębiorczynią, muzykiem, właścicielką dwóch spółek, mentorką kobiecych biznesów online, autorką książki „Superkobiety Onlajnu, czyli jak się spełniać w biznesie (online)”. Choć do świata internetu przymusiła ją pandemia, zamykając drzwi jej muzycznych placówek stacjonarnych, świetnie się w nim odnalazła.

W 2,5 roku rozwinęła swój biznes online od 0 do niemal 1.000.000 zł przychodu (rocznie). W jednej 10-dniowej kampanii wygenerowała przychód wielkości 200.000 zł – dwukrotnie w ciągu 5 miesięcy. Z sukcesem uczy przedsiębiorcze kobiety, jak znaleźć pomysł na siebie, zniszować go, aby na tej podstawie budować, rozwijać, automatyzować i skalować biznes online. Robi to poprzez kursy, szkolenia, mastermindy oraz kilkumiesięczne programy premium z elementami mentoringu.

Głęboko wierzy w to, że każdy ma Supermoce, na bazie których już teraz może oprzeć budowanie własnego biznesu online, a jej misją jest pomagać je odkryć, opakować w produkty cyfrowe i nauczyć sprzedawać, by zmienić je w biznes i móc świetnie na tym zarabiać. W swojej pracy pomaga kobietom skutecznie zniszować ich usługi i wykorzystać pełen potencjał możliwości internetu, by rozwinąć biznes z satysfakcjonującymi dochodami.

Mogą Cię również zainteresować