Tam będziemy podróżować nie tylko w wakacje

przez Patrycja Rogacz
717 odsłony

Polacy coraz chętniej decydują się na poznawanie egzotycznych krajów. Dziś nikogo nie dziwi wybór Japonii, Wietnamu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich na wakacyjny wypoczynek czy jesienną bądź zimową wycieczkę. Gdzie najchętniej polecimy w 2017 roku?

Chociaż Polacy wciąż uwielbiają znaną im doskonale Grecję i Chorwację, w tym roku jeszcze większą popularność zyskają odległe destynacje. Co ważne, nie tylko Polacy coraz chętniej podróżują do odległych krajów, lecz także z roku na rok rośnie liczba turystów odwiedzających Polskę. Do kraju nad Wisłą najchętniej przyjeżdżali w ostatnim czasie: Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Brytyjczycy i Japończycy. Sieć hoteli AccorHotels przygotowała zestawienie 6 kierunków, które będą cieszyć się w tym roku największym powodzeniem.  

Norwegia – białe noce i malownicze widoki

Do Norwegii warto udać się latem, aby podziwiać niezachodzące przez całą noc słońce, imponujące widoki i połączenie zielonych lasów z błękitem fiordów. Polacy coraz częściej za cel podróży wybierają kraje skandynawskie, największy entuzjazm wzbudza zaś Norwegia. Dzika przyroda, białe noce, zorza polarna, szereg atrakcji turystycznych, muzea oraz imponująca architektura – taka kombinacja spodoba się zarówno miłośnikom przyrody, jak i osobom doceniającym miejskie życie.

Czym kusi Kuba?

Wycieczki na Kubę zyskują popularność nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny biletów lotniczych, lecz także przez wzgląd na średnią roczną temperaturę, która wynosi około 25 stopni Celsjusza. W 2016 roku zainteresowanie tym kierunkiem wzrosło niemal dwukrotnie, natomiast w 2017 roku Kuba będzie jednym z najchętniej wybieranych egzotycznych punktów wakacyjnych. Roztańczona w rytm salsy Hawana, cudowne uliczki, zamki, kościoły, pyszna lokalna kuchnia, cygara, słynny na całym świecie napój czyli rum z colą – to tylko najbardziej znane atrakcje przyciągające Polaków na Kubę.

Islandia – modny kierunek dla miłośników podróży

Polacy chętnie odkrywają uroki Islandii, dotychczas uchodzącej za nieco mroczną wyspę. Malownicze zdjęcia islandzkiej przyrody oraz ułatwiona podróż z Trójmiasta sprawiły, że już w 2016 roku chętnie odwiedzaliśmy Islandię. To doskonały kierunek przede wszystkim dla osób ceniących piesze wędrówki z plecakiem, imponujące widoki i dziką przyrodę. Gejzery, jeziora, wodospady, klimatyczne rybackie miejscowości, kaniony, domki pokryte trawą i miejsca, których nie ma w tradycyjnych przewodnikach, rzeczywiście robią ogromne wrażenie. Nie brakuje osób ogłaszających Islandię istnym rajem na ziemi.

Gruzja – chaczapuri, chinkali i wyśmienite wina

Zainteresowanie wycieczkami do Gruzji jest niezmiennie ogromne. Od blisko trzech lat to jeden z ulubionych kierunków polskich turystów – zarówno tych, którzy uwielbiają podróże z plecakiem, jak i miłośników miejskich spacerów. Południowy Kaukaz również w 2017 roku będzie cieszył się sporym powodzeniem. Polacy wybierają tę destynację na długie weekendy i wakacje, a część z nich wraca do kraju wina i róż co roku. Gościnność Gruzinów, doskonała kuchnia i bogata historia przyciągają do tego kraju tysiące turystów również poza sezonem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – bajeczne bogactwo

Jeszcze niedawno wycieczki do Nowego Jorku, Sydney czy serca Zjednoczonych Emiratów Arabskich czyli Dubaju, wydawały się nieosiągalne. W tym roku – między innymi ze względu na atrakcyjne ceny przelotów – Dubaj stanie się jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków. Bajeczne bogactwo i przepych miasta, imponujące centra handlowe i błękit morza, siedem różnorodnych emiratów, raj dla zakupoholików i miłośników architektury… To wszystko sprawia, że każdy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajdzie coś dla siebie.

Tajlandia, czyli… raj

Tajlandia to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród tych, którzy wakacje planują jesienią lub zimą. Tętniący życiem azjatycki kraj ma do zaoferowania naprawdę wiele: rajskie plaże, doskonałą kuchnię, łatwość podróżowania i imponujące zabytki. Punktem obowiązkowym wycieczki do Tajlandii jest oczywiście Bangkok, imponująca północna część kraju i rajskie plaże na południu. Na tajlandzką wyprawę warto przeznaczyć przynajmniej dwa tygodnie i dobrze się do niej przygotować. W ostatnim kwartale 2016 roku Tajlandia była jednym z najczęściej wybieranych przez polskich turystów egzotycznych kierunków. Co więcej, w 2017 roku do Azji najpewniej wybierze się o wiele więcej osób z kraju nad Wisłą. 

Mogą Cię również zainteresować