Thermomix niczym kura znosząca złote jajka. W 2022 roku firma Vorwerk zanotowała sprzedaż netto w wysokości 3,4 miliarda dolarów

przez Maciej Maciejewski
1286 odsłony

Grupa Vorwerk ogłosiła wyniki finansowe za cały rok 2022. Projekt zanotował ciekawy wynik ze sprzedażą netto w wysokości 3,4 miliarda USD i prawie 95 000 doradców ds. sprzedaży. Sam dział Thermomix wygenerował 1,8 miliarda dolarów przychodu, co jest rekordową liczbą sprzedaży dla tego segmentu w spółce.

źródło: Flickr

Oddział Folletto firmy Vorwerk Italia, który w kwietniu 2022 roku wprowadził na rynek nowy odkurzacz, wygenerował łączną sprzedaż w wysokości 424 mln USD, co stanowi wzrost o 4,4%, co dało Włochom status kraju o najwyższych wynikach w segmencie odkurzaczy tej spółki.

– Nasza przejrzysta strategia konsekwentnego podejmowania decyzji przedsiębiorczych, wraz z wyraźnym zaangażowaniem w sprzedaż bezpośrednią, ponownie sprawdziły się z nawiązką – powiedział dr Thomas Stoffmehl, przewodniczący zarządu Grupy Vorwerk.

– Po raz kolejny nasi doradcy handlowi, pracownicy i klienci tworzący całą społeczność Vorwerk, wykazali się wielką wiarą w nasz model dystrybucji oraz umiejętnością radzenia sobie z wyzwaniami. Dzięki temu mamy idealne warunki do kontynuacji trajektorii wzrostu naszego przedsięwzięcia biznesowego – dodał Stoffmehl.

Pierwszy robot kuchenny Thermomix powstał w 1961 roku. Urządzenie było i jest wciąż rozwijane, modernizowane i ulepszane. Dzięki temu z każdym modelem otrzymujemy nowe funkcje i możliwości. Po modelach TM21, TM31, w 2014 roku został wprowadzony Thermomix TM5 a od połowy 2019 roku aktualnym modelem na rynku jest TM6.

Wszystko zaczęło się 62 lata temu, gdy na rynku pojawił się uniwersalny robot kuchenny VKM5, który jednoczył siedem funkcji: mieszanie, wyrabianie ciasta, krojenie, tarcie, miksowanie, mielenie i wyciskanie soku. We Francji, która od zawsze jest rajem dla smakoszy, na początku lat 70 miał miejsce następny wielki krok naprzód w kierunku zaawansowanego urządzenia kuchennego. Francja lubuje się w tzw. „potages”, czyli gęstych kremowych zupach i mieszkający tam Szwajcar wpadł na pomysł, aby połączyć funkcję gotowania i miksowania w jednym urządzeniu. Miało to ogromnie ułatwić gotowanie zup.

Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem w firmie Vorwerk. I tak z miksera pracującego na zimno powstał pierwszy mikser podgrzewający VM 2000, zwany też „mikserem do zup”. Nadawał się równie dobrze do przygotowania sosów i deserów. Tak narodził się pierwszy mikser podgrzewający Vorwerk czyli „praojciec” popularnego urządzenia Thermomix. Najnowszy model TM6 obecnie łączy w jednym urządzeniu 12 funkcji.

Mogą Cię również zainteresować