Wielkanoc w podróży?

przez Zuzanna Seredyn

Wielkanoc to jeden z tegorocznych wydłużonych – „trzydniowych weekendów”. Jest to doskonała okazja na chwilę oddechu, szczególnie, że pomału czuć w powietrzu wiosnę, a jej pierwsze oznaki to dla wielu osób „zielone” światło do krótkiego wyjazdu.

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Groupon postanowił zbadać ten trend i przeprowadził ankietę wśród klientów. Wynika z niej, że Polacy chętnie spędzają święta wielkanocne w podróży, a nie zawsze w domu przy rodzinnym stole.

„Jajko” poza domem – gdzie wyjeżdżają Polacy?

Polacy coraz częściej łączą świętowanie z wypoczynkiem i starają się optymalnie wykorzystać czas wolny. Jak wynika z ankiety firmy Groupon, blisko 32% ankietowanych zamierza wyjechać na Wielkanoc, przy czym połowa z tych wyjazdów to podróż do rodziny. Pozostałe 50% spędzi święta nad morzem (13%), w górach (11%), na mazurach (6%) lub w ciepłych krajach (4%). Wielkanoc daje ponadto możliwość na dłuższy odpoczynek. Aż 61% badanych zamierza wyjechać na 3-5 dni.

Spędzanie świąt poza domem ma wiele zalet. W miejscowościach turystycznych jest mniejszy tłok, można naprawdę odpocząć i skorzystać ze wszystkich udogodnień bez czekania w kolejce lub „walki” o leżak. Jest to również dobry moment dla osób, które nie lubią upałów – nie ma zagrożenia, że „roztopimy się” podczas zwiedzania lokalnych atrakcji turystycznych. Nawet krótka podróż, pod miasto pozwoli nam, choć na chwilę, oderwać się od codziennych obowiązków.

Groupon, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i odpowiadając na zaobserwowane trendy, przygotował specjalną zakładkę z wyselekcjonowaną ofertą na wyjazdy wielkanocne. Klienci będą mogli skorzystać np. z gościny pensjonatów nad morzem lub w górach, nie rezygnując ze świątecznej atmosfery – wybrane miejsca oferują bowiem śniadanie wielkanocne. Nawet krótki urlop to doskonała okazja do „naładowania” baterii. Ciekawym rozwiązaniem są też wyjazdy z dodatkową ofertą spa. Jakie środki Polacy planują przeznaczyć na realizację swoich wielkanocnych podróży? Łącznie 74% ankietowanych wskazało kwoty do 600 zł.

Wielkanoc w domu

Choć wyjeżdżających na święta jest wielu, tyle samo (32%) osób zadeklarowało, że pomimo, iż nie planuje podróży, chętnie by to zrobiło. Także tę grupę Groupon zapytał o ich ulubione miejsca na wielkanocny wyjazd. Wyniki są jednoznaczne – Polacy tęsknią za latem i najchętniej pojechaliby nad morze (32%) lub w góry (24%), prawie 14% wybrałoby podróż do ciepłych krajów. Jednak dla większości Polaków (73%) święta są przede wszystkim czasem przeznaczonym na spotkania w rodzinnym gronie. Dla innych (54%) to odpoczynek od pracy jak również głębokie przeżycie religijne (34%). Co ciekawe, choć z okazji świąt wielkanocnych, dotychczas nie było w Polsce tradycji obdarowywania prezentami, prawie połowa ankietowanych (45%) odpowiedziała, że w tym okresie często daje rodzinie lub znajomym drobne upominki. Groupon przygotował zakładkę z propozycjami wielkonocnych upominków. Wśród ofert znajdziemy te dedykowane „dla niej”, „dla niego”, „dla podróżnika” oraz „dla domu”.

Mogą Cię również zainteresować