Zdobądź swój Pierwszy Milion

przez Magdalena Stępniak

Już niedługo rusza I edycja Programu „Pierwszy Milion”. Nagrodą główną jest w nim okrąglutki milion złotych – kapitał, który laureat będzie mógł przeznaczyć na realizację planu biznesowego i rozwój swojego przedsiębiorstwa.


Uczestnikiem programu może zostać każdy, kto do 30 listopada br. zgłosi projekt przedsięwzięcia biznesowego na stronie www.pierwszymilion.pl. Jest o co walczyć. Jak mówi Piotr Krawczyk, jeden z jurorów: – Program „Pierwszy Milion” jest szansą na zdobycie potrzebnego firmie kapitału. Dzięki wygranej, laureat dostaje szansę sprawdzenia siebie i swojego pomysłu na biznes w otoczeniu rynkowym bez konieczności wkładu własnych środków.

Organizatorem i pomysłodawcą Programu „Pierwszy Milion” jest Platinum Finance SA. Pula nagród wynosi 1 750 000 zł, a ich sponsorem jest Dom Inwestycyjny Platinum Capital SA. Trzy nagrody w programie to inwestycja sponsora w wybrane przedsięwzięcia, w wysokości 1 000 000 zł, 500 000 zł oraz 250 000 zł. Inwestycja pokrywa koszty prowadzenia działalności i przekształcenia firmy w spółkę akcyjną, której prezesem zostaje autor najlepszego projektu. W ramach nagrody pozostaje także wprowadzenie zwycięskiej spółki na alternatywny rynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych New Connect oraz jej roczne utrzymanie na parkiecie (koszty animatora rynku, księgowości, notowania akcji oraz wsparcie zarządcze).

Misją Programu „Pierwszy Milion“ jest rozpropagowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań biznesowych, takich jak alternatywne formy finansowania przy współpracy z funduszami inwestycyjnymi. Tego typu wsparcie na rozpoczęcie działalności daje bowiem dużo większe możliwości, niż kredyty oraz innego rodzaju pożyczki. Jest łatwiej dostępne i pozwala pozyskać taką ilość środków, która zapewni rozwój działalności przedsięwzięcia biznesowego w planowanej skali. Specjaliści spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorą te z najlepszym planem marketingowym i największym potencjałem rozwoju. Ocenią między innymi strategię cenową, prognozę finansową czy proponowane sposoby na zażegnanie ewentualnych sytuacji kryzysowych związanych z otoczeniem konkurencyjnym. W pierwszym etapie (1 września-30 listopada) analitycy wyłonią 20 finalistów. W drugim etapie programu (1-31 grudnia) projektodawcy zostaną zaproszeni do rozmów, podczas których będą mieli szansę zaprezentować bliżej swój pomysł na biznes. Program „Pierwszy Milion” będzie miał swój finał podczas uroczystej gali, która odbędzie się w styczniu 2012 roku.

– Zachęcamy wszystkich przedsiębiorczych i pomysłowych ludzi, aby przystąpili do rywalizacji. Szczególnie, że Program „Pierwszy Milion“ daje wsparcie nie tylko na starcie, ale także towarzyszy działalności firmy na etapie przekształceń firmy w spółkę, przy przygotowaniu do emisji akcji i debiutu giełdowego oraz na etapie zarządzania spółką w trakcie pierwszego roku jej obecności na NewConnect – informuje Dariusz Krawczyński, prezes Platinum Finance, a jednocześnie jeden z jurorów w Programie „Pierwszy Milion“.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć pod adresem www.pierwszymilion.pl oraz https://www.facebook.com/ProgramPierwszyMilion.

Mogą Cię również zainteresować