Zofia Wysokińska: Kolagen zmienił moje życie

przez Maciej Maciejewski

Życie nie znosi próżni, za to uwielbia zwroty akcji! Problemy ze zdrowiem czasami stają się szansą na karierę i satysfakcję z pracy. COVID-19 z kolei może stać się szansą na rozwój w dotąd nieznanym obszarze. Zofia Wysokińska, dyrektor w firmie Perfect Coll udowadnia, że jedyną stałą jest zmiana i można przyjmować ją z uśmiechem oraz zapałem w oczach!

Zofia Wysokińska

Maciej Maciejewski: Jak wyglądało pani życie zawodowe zanim zetknęła się pani z network marketingiem?

Zofia Wysokińska: Moja kariera zawodowa rozpoczęła się blisko 40 lat temu, tuż po zakończeniu szkoły pielęgniarskiej. Od razu trafiłam do szpitala, gdzie rzucono mnie na głęboką wodę. Przez lata zdobywałam doświadczenie na trudnym, internistycznym oddziale. Z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania pracowałam w trzech różnych szpitalach. Obecnie jestem już emerytowaną pielęgniarką.

Maciej Maciejewski: W jakich okolicznościach poznała pani firmę Perfect Coll? Co sprawiło, że zdecydowała się pani dołączyć do jej struktur?

Zofia Wysokińska: Zainteresowałam się spółką Perfect Coll głównie z powodu jej wspaniałych, kolagenowych produktów. W pewnym momencie mojego życia pojawiły się u mnie problemy zdrowotne i nie mogłam przez pewien czas pracować. Szukałam sposobu, aby wrócić do formy i wtedy, podczas jednego z zabiegów, znajomy fizjoterapeuta polecił mi zastosowanie produktów na bazie naturalnego kolagenu. Na początku podeszłam do propozycji sceptycznie, jednak po zastosowaniu poczułam dużą ulgę i poprawę samopoczucia.

Kolagen zmienił moje życie – najpierw pozwolił wrócić do zdrowia, a później do pracy. Gdy zauważyłam poprawę, zaczęłam dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Najpierw z rodziną, później z przyjaciółmi, znajomymi, a nawet ich rodzinami. Stosując kolagen pomogłam sobie, a także wielu innym osobom. Moja fascynacja produktami udzielała się spotykanym przeze mnie osobom, które chciały produkty dla siebie. Nawet nie zauważyłam, kiedy z klientki stałam się osobą, która buduje strukturę konsumencką. W tym momencie zainteresowałam się firmą Perfect Coll od strony biznesowej. Nie znałam wcześniej potencjału tej branży. Z niedowierzaniem patrzyłam, jak z biegiem czasu powiększa się moja struktura, aż przyszedł moment, w którym podjęłam rolę lidera.

Maciej Maciejewski: Czy COVID-19 i związane z nim restrykcje zmieniły w jakiś sposób styl pani pracy w network marketingu?

Zofia Wysokińska: Pandemia COVID-19 zmieniła styl mojej pracy w znacznym stopniu. Wcześniejsze spotkania informacyjne w domach i innych miejscach musiały przenieść się do świata wirtualnego. Spotkania „w realu” ustąpiły miejsca spotkaniom online, tele- i wideokonferencjom. Okazało się, że również w takiej formie możemy z powodzeniem spotykać się z ludźmi i rozmawiać o produktach. Ponadto nie obowiązują nas ograniczenia sanitarne ani geograficzne. Otworzyliśmy się na nowe kontakty, również te bardzo odległe.

Ogólnie lockdown zmienił nasze podejście do biznesu. Z pomocą przyszła firma Perfect Coll, która od razu rozpoczęła szkolenia dotyczące pracy zdalnej. Firma udostępniła również materiały informacyjne o produktach i potencjale biznesowym w formie live’ów jako m.in. cotygodniowego PC DISCOVERY, które odbywa się na firmowym fanpage’u na Facebooku. Materiały szkoleniowe powieliliśmy, ale jednocześnie zaczęliśmy sami tworzyć nowe. Wtedy uzmysłowiłam sobie jak bardzo jesteśmy silnym zespołem.

Mam przyjemność pracować ze wspaniałymi ludźmi, aktywnymi, posiadającymi pomysły, które chcą wdrażać w życie. Aktualnie nie wyobrażam sobie powrotu do przeszłości. Mój zespół bardzo dobrze poradził sobie w tych trudnych, pandemicznych czasach. Za to chciałabym podziękować moim współpracownikom, bez których nie byłoby to możliwe. Nie bez znaczenia była pomoc, którą otrzymaliśmy od firmy. Tutaj również należą się słowa wdzięczności.

Maciej Maciejewski: Te zmiany odbiera pani pozytywnie czy negatywnie?

Zofia Wysokińska: Pandemia COVID-19 zmieniła życie nam wszystkim i osobiście chciałabym, aby skończyła się jak najszybciej. W codziennym życiu najbardziej brakuje mi bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Spotkania w realu budują relacje, które dużo trudniej tworzyć za pośrednictwem komputera i internetu. Tę zmianę postrzegam negatywnie. Trudne czasy wyzwoliły jednak w naszym zespole ukryte pokłady energii, które wykorzystujemy do realizacji celów w inny sposób. Praca zdalna umożliwiła nam dalszy rozwój, a także uświadomiła, że możemy zrobić więcej, lecz w trochę inny sposób. Tę zmianę postrzegam pozytywnie.

Maciej Maciejewski: Z perspektywy czasu jak ocenia pani pracę w Perfect Coll pod względem prywatnym i finansowym?

Zofia Wysokińska: Pod każdym względem kocham tę pracę. Rozwijam się, uczę nowych rzeczy, mam większe poczucie własnej wartości. Uczestniczyłam w dużej ilości szkoleń zorganizowanych przez firmę z doskonałymi trenerami. Poznałam wiele ciekawych osób. I to jest to, co kocham. Otaczam się niesamowitymi ludźmi. Wspólnie budujemy relacje. Razem w zespole wyznaczamy sobie cele, wiemy do czego dążymy, rozumiemy się i wspieramy.

Cóż można chcieć więcej? To jest dla mnie największa wartość. Czuję się potrzebna, mam sposób na zagospodarowanie czasu na emeryturze.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe to oczywiście również są ważne. W obecnych czasach niezależność finansowa jest szczególnie potrzebna. System network marketing daje nieograniczone możliwości pod tym względem. Często mówię o tym młodym osobom, które szukają swojego miejsca na rynku pracy. W Polsce ten model zarabiania pieniędzy wciąż jest niedoceniany, gdyż dla wielu jest niezrozumiały. Jednak z drugiej strony z perspektywy czasu widzę, że podejście ludzi do tego sposobu na życie zmienia się dynamicznie.

Maciej Maciejewski: Jakie ma pani plany na przyszłość?

Zofia Wysokińska: Plany na przyszłość? Jestem spełniona i nie chciałabym niczego zmieniać.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

Mogą Cię również zainteresować