1 RAJD PO SZCZĘŚCIE. Z SERCA DLA SERC… My działaliśmy w Dąbrowie Górniczej nad pięknym jeziorem. A co Ty zrobisz?

przez Maciej Maciejewski
1276 odsłony

Każde dziecko potrzebuje jedzenia, miłości, zdrowia, zabawy i edukacji. Każde. Także kenijskie dzieci z autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołem Downa i dysleksją. Niestety, często te dzieci są w Kenii zapomniane przez rodziny i całe społeczności…

Dzieci w Kenii często są zaniedbywane tylko z tego powodu, jakie się urodziły. Skutkuje to tym, iż są w złym stanie zdrowia, są niedożywione, a często również niestety molestowane seksualnie. Dyskryminacja i piętno wyrządzają tym dzieciom ogromną, psychiczną i emocjonalną krzywdę. Niewiele organizacji pomaga takim młodym ludziom co sprawia, że nie są one w stanie pomóc każdemu dziecku w potrzebie.

Takimi sprawami zajmuje się w Kenii m.in. Marek Krakus i fundacja HELP FURAHA. Jej założyciele zdali sobie sprawę z potrzeb tych dyskryminowanych i ukrywanych dzieci, z którymi nikt nie chce mieć nic do czynienia. Te dzieci nie doświadczają szczęśliwego dzieciństwa, które należy im się tak samo, jak dzieciom zdrowym.

– Naszym wielkim marzeniem jest wybudowanie Nowoczesnego Centrum Rehabilitacji dla dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem i zespołem Downa w Kenii, które przeznaczone będzie dla każdego niepełnosprawnego dziecka. Nie tylko z Kenii, gdyż jest to projekt międzynarodowy. Aby zebrać na to niezbędne środki organizujemy różne akcje i przedsięwzięcia charytatywne. W tym miesiącu odbywa się wirtualny 1 RAJD PO SZCZĘŚCIE. Z SERCA DLA SERC… Zapraszam do udziału wszystkich, którzy dbają o własne zdrowie i lubią pomagać dzieciom – powiedział nam Mariusz Kamiński, koordynator projektu.

Nasza redakcja również dorzuciła swoje dwa grosze. W minioną niedzielę nad jeziorem Pogoria w Dąbrowie Górniczej z ok. dwudziestoosobową ekipą promującą zdrowy styl życia szliśmy, biegliśmy i jechaliśmy w tym rajdzie na rowerach.

– Znów upiekliśmy kilka smacznych pieczeni na jednym ruszcie. Zrobiliśmy dobry krok dla swojego własnego zdrowia, wspomogliśmy dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem oraz zapromowaliśmy system MLM w pięknych okolicznościach przyrody. Trzy wspaniałe pieczenie upichcone na jednym, wielkim ruszcie. Ale to nie koniec! Bo 1 Rajd Po Szczęście. Z serca dla serc… zainicjowany przez fundację HELP FURAHA cały czas trwa. Do końca maja br. każdy może wziąć udział w tej zacnej akcji. Nawet u siebie obok swojego domu. Nie siedzimy! Róbmy ciekawe rzeczy! – skomentował redaktor Maciej Maciejewski.

Udział w wirtualnym „Rajdzie Po Szczęście” może wziąć każdy, kto ma dobre chęci, lubi działać i pomagać ludziom. Wystarczy się zarejestrować na stronie Virtualrace.com.pl i wybrać konkretną „dyscyplinę”, za której pomocą przejdziemy, przebiegniemy lub przejedziemy określony dystans.

Każdy zapisany uczestnik otrzyma przesyłkę z wyjątkowym medalem, specjalnie zaprojektowanym na tę okazję. Będzie to nie tylko wyraz wdzięczności za wsparcie, ale też piękna pamiątka na lata.

ZASADY RAJDU:

1. Miejsce startu wybierasz sam/sama.

2. Czas trwania rajdu: od 01 do 31.05.2021 roku.

3. Do wyboru są trzy dyscypliny: bieg, nordic walking, rower.

4. Wejdź na Virtualrace.com.pl, kliknij „Zaloguj” i dokonaj rejestracji. Na e-maila otrzymasz link potwierdzający, kliknij i konto będzie aktywne.

5. Następnie kliknij w zakładkę „Kalendarz zawodów” – wyszukaj baner Help Furaha z odpowiednią dyscypliną i „Zapisz się”, aby otrzymać numer startowy:

  • BIEGNIEMY PO SZCZĘŚCIE – dystans 5 km
  • IDZIEMY PO SZCZĘŚCIE – dystans 4 km
  • JEDZIEMY ROWEREM PO SZCZĘŚCIE – dystans 7 km

Kulminacja wydarzenia odbędzie się 13.05.2021 roku podczas Pierwszego Światowego Dnia Furaha. Będzie się działo! Wykorzystując te piękne, słoneczne dni, dajmy jakąś cząstkę siebie w imię pomocy drugiemu, małemu człowieczkowi. Mamy czas do końca maja, więc możemy zdziałać mega świetny wynik!

Mogą Cię również zainteresować