Dlaczego teraz jest idealny czas na reset swojego własnego systemu operacyjnego?

przez Maciej Maciejewski

Przed nami okres podsumowań, wyznaczania nowych celów i planowania kolejnego roku. Dlaczego Twoje postanowienia noworoczne „wzięte z księżyca” nigdy nie działają? Co może być wytrychem do Twojej skuteczności w realizacji dowolnych celów, postanowień i marzeń?

źrodło: Pixabay

Znając życie, wiele osób zabiera się za nie źle, złudnie myśląc, że postanowienia noworoczne „z księżyca”, wywracające życie do góry nogami, choć do tej pory się nie sprawdzały, nagle tym razem zadziałają. Szybko miną 2-3 dni nowego roku, w najlepszym razie tydzień i okaże się, że trzeba będzie przekładać postanowienia do następnego stycznia, bo te były za duże, nierealne, niedopasowane do rzeczywistości danej osoby.

DLACZEGO ZWYKŁE PLANOWANIE CELÓW W TWOIM PRZYPADKU NIE DZIAŁA?!

Będą też tacy, którzy ogarną temat bardziej profesjonalnie. Bo przecież nauczyli się już, że postanowienia to nie wszystko, że trzeba spojrzeć na rok z perspektywy swojej wizji na jego zakończenie. Z perspektywy celów długo i średnioterminowych i wtedy dopiero brać się do planowania.

Jednak i te osoby może SPOTKAĆ rozczarowanie. Bo choć papier przyjmie w naszych planach wszystko, to jednak praktyka pokazuje, że z realizacją bywa już znacznie trudniej. Prokrastynacja, perfekcjonizm – to tylko niektóre z powodów nierealizowania pięknych i wielkich celów. A co leży niżej? Głębiej? A gdyby tak zanurkować?

Co może być wytrychem do Twojej skuteczności w realizacji dowolnych celów, postanowień i marzeń? Otóż mój drogi Czytelniku… Ostatnio otrzymałam odpowiedź na to pytanie i okazało się, że sama bym się tego nie spodziewała. Bo jakże często jest tak, że planujemy, celujemy, a jednak nie wierzymy… A przecież WIARA W ZWYCIĘSTWO i NASTAWIENIE na SUKCES, są niezbędne do tego, aby wygrać czy to wyścig F1, Puchar Świata w skokach narciarskich, czy żeby zostać  najlepszym piłkarzem jak Lewandowski lub też po prostu zrealizować to, co naskrobaliśmy na papierze, w naszym ulubionym terminarzu czy notatniku. I co?

Co zrobić, gdy to wiemy, ale nie możemy jakoś tak uwierzyć w siebie? Co zrobić, kiedy nastawić się na ten cholerny sukces jest nam jakoś tak trudno?! Co zrobić, kiedy trzeba powiedzieć sobie „jestem zwycięzcą i choćby skały srały zrobię to!” – ale takie slogany nie przechodzą nam przez gardło?! Co wtedy, gdy mimo faktu, iż wiemy, że tak trzeba, to tego nie robimy?

Jest jakaś przeogromna siła, która nas w tym powstrzymuje?! JEST NA TO MAGICZNY SPOSÓB!!! Trzeba… ODPUŚCIĆ. Ale nie cel, choć czasem też. Przede wszystkim trzeba odpuścić sobie. WYBACZYĆ. Wszystko to, co się robiło i to, czego się nie robiło. I wiele, wiele innych rzeczy. Trzeba POŻEGNAĆ się z tym, co nam nie służy – począwszy od tego co w nas, przez ludzi, którzy nas nie wspierają, skończywszy na sytuacjach i wydarzeniach.

I nawet jeśli dziś odnosisz sukcesy, realizujesz z rozmachem to, co masz zaplanowane, jesteś zwycięzcą swojego życia, to istnieje pewne prawdopodobieństwo, że też są w Twoim życiu takie sytuacje, wydarzenia, relacje, które warto odpuścić. Że są takie Twoje zachowania, które chciałbyś sobie wybaczyć… Dobrze myślę?

ZASTANAWIASZ SIĘ JAK TO ZROBIĆ?! Czujesz, że może właśnie Tobie jest to potrzebne? Czujesz, że teraz jest ten czas? To świetnie. Najlepszy na to czas jest właśnie TERAZ!

Bo skoro już trafiłeś na ten artykuł i czytasz go, aż do tego momentu, to jest znak, że jest w Tobie coś takiego, co Cię przyprowadziło do mojej przestrzeni i doprowadziło aż do tego miejsca. Zastanów się, co Cię dziś najbardziej uwiera w Twoim życiu lub biznesie i napisz do mnie. Sprawdzimy co możemy z tym zrobić.

A wracając do pytania dlaczego teraz jest idealny czas na reset swojego własnego systemu operacyjnego wyjaśniam… Cóż, można powiedzieć, że oprócz tych wszystkich kalendarzowych klimatów końcowo-rocznych mamy trochę więcej bardzo ciekawych znaków na niebie mówiących o tym, aby to ZROBIĆ TERAZ.

To jest bardzo dobry czas i miejsce. 21 grudnia 2020 mieliśmy najdłuższą noc w tym roku. Ja przeżyłam ją właśnie na takim ceremonialnym oczyszczaniu i kreowaniu NOWEGO. Najbliższe dni są doskonałe dla Ciebie. Koniunkcja Saturna i Jowisza. Tak. Wszędzie o tym piszą, wiem. Ale jako fanka astronomii nie mogłabym przeoczyć tego zjawiska. Jowisz i Saturn tak blisko siebie, jak wtedy, gdy w 1623 roku mógł je oglądać Galileusz. Tego dnia astrologicznie również koniunkcja takich olbrzymów ma znaczenie, a astrologia i astronomia, to dwie zupełnie różne bajki. I choć ta pierwsza dziś trochę jest traktowana z przymrużeniem oka, to nie da się zaprzeczyć, że coś w tych gwiazdach i planetach jest…

I tak Jowiszowi przypisuje się „wielkie szczęście”, pomyślność i niesienie pozytywnych zmian, a Saturn na ogół kojarzony jest z ograniczeniami, ciężką pracą, wyrzeczeniami, obowiązkami, trudnościami zewnętrznymi i smutkiem. Stąd też w ostatnim czasie mogłeś czuć dziwne rozdarcie lub wahania nastroju między jednym a drugim… Od entuzjazmu i energii po smutek, marazm i zniechęcenie.

FIZYKA KWANTOWA za to mówi, że na mikro poziomie wszystko i wszyscy jesteśmy energią. Ty, ja, krzesło, na którym siedzisz i gazowy olbrzym w kosmosie. Kto wie czy wodór, tlen, węgiel lub inny pierwiastek, który dziś Ciebie buduje, miliardy lat temu nie był fragmentem jakiejś olbrzymiej gwiazdy? (heh, pamiętam, że na ten pomysł wpadłam mając z 5 lat podczas jednej z rozmów o kosmosie z moim tatą). Wszystko jest energią i wszystko wibruje. Dlatego tak ważne jest, aby szczególnie teraz zacząć wibrować na dobrej częstotliwości. Chcesz się dowiedzieć jak? No problem. Napisz do mnie, a wszystko wyjaśnię. Zrób sobie noworoczny prezent!

Autorka tekstu jest przedsiębiorcą, pomysłodawczynią, autorką i wydawcą książki Kalendarz Biznesowy „Projekt Twoje Życie”. Pasjonatka myślenia koncepcyjnego, wyznaczania celów, planowania, tworzenia strategii i wdrażania usprawnień. Z pasji Właścicielka Instytutu Kreowania Osobowości. Organizatorka licznych klubów rozwoju (m.in. Klubu Rozwoju Przedsiębiorcy prowadzonego online). Twórczyni kompleksowego systemu rozwoju i zwiększania osobistej efektywności Bridge Success System™. Od 2015 roku zawodowo związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych, zajmuje się zarządzaniem powierzchniami biurowymi na terenie Katowic i Warszawy.

Mogą Cię również zainteresować