Dlaczego wybrałem system MLM? To bardzo proste!

przez Maciej Maciejewski
3326 odsłony

System MLM ma swoich zagorzałych zwolenników, ale również fanatycznych przeciwników. Jeżeli ktoś inicjuje firmę tradycyjną liczy się z tym, że w ciągu kilku lat jego początkowa inwestycja powinna się zwrócić. Ale to bardzo skomplikowane. Zakładając optymistyczny scenariusz możliwe jest wyjście na „zero” w pierwszych dwóch latach działalności. Jak jest w network marketingu?

źródło: Pixabay

Tak właśnie rodzą się fanatyczni przeciwnicy tego modelu biznesowego. Nowe osoby, które dołączają do MLM liczą na zwrot inwestycji już po pierwszym miesiącu. A ponieważ ktoś wcisnął im tani kit, że tutaj nie trzeba nic sprzedawać i w ogóle nic nie trzeba robić… chcą tego zwrotu po miesiącu od momentu rejestracji. Oczywiście nie robiąc nic!

Dodatkowo oczekują olbrzymich profitów w drugim miesiącu. Oczywiście nie robiąc nic! Chcą być bardzo bogaci już po 3 miesiącach. Oczywiście nie robiąc nic! A co jak nie wyjdzie? Oczywiście obwiniają system MLM oraz liderów, firmę, produkt, znajomych, pogodę w lasach deszczowych, sytuację ekonomiczną w północnej Azji, topniejące lodowce oraz wszystko inne. Oczywiście wszystko poza sobą! A jak jest naprawdę?

System MLM jest jedną z najbardziej sprawiedliwych form wynagradzania na świecie i zawsze działa w 100% u ludzi, którzy zaangażują się na 100%. Trzeba pracować, trzeba sprzedawać i trzeba rekrutować. Pieniądze nie rosną na drzewach. Ale jeśli to zrozumiesz i dasz od siebie odrobinę zaangażowania i inteligencji, możesz mieć najlepszy biznes świata. Nie wierzysz? Wytłumaczę dlaczego moim zdaniem tak jest:

1. Bo w MLM mamy brak ryzyka finansowego – możesz mieć możliwość rozpoczęcia biznesu bez konieczności brania kredytu czy inwestowania własnego kapitału. Jeśli jest wymagany wkład na start to powinien on być symboliczny. Dodatkowo nie będziesz ponosił żadnych kosztów stałych, które są prawdziwą zmorą początkujących przedsiębiorców tradycyjnych.

2. Bo w MLM mamy stabilne źródło dochodów – jeśli będziesz działał aktywnie, będziesz mógł stworzyć stabilne źródło dochodów i zarabiać bardzo dobre pieniądze. Dochód pasywny w marketingu sieciowym jest jak najbardziej możliwy. Wymaga to czasu i zaangażowania, ale nie znam innej działalności, w której osiągnięcie sukcesu nie wymaga tych dwóch elementów.

3. Bo w MLM mamy dostęp do darmowych szkoleń – dobre firmy z branży marketingu sieciowego oferują swoim współpracownikom profesjonalny system szkoleń. Są to przeważnie szkolenia dotyczące rozwoju osobistego lub poprawiające umiejętność sprzedaży.

4. Bo MLM można traktować jako dochód dodatkowy – działalność w marketingu sieciowym będziesz mógł traktować jako zajęcie dodatkowe, generujące równoległy dochód np. z pracą etatową. Nie będziesz musiał angażować się na 100%. Możesz tylko dorabiać sobie do pensji.

5. Bo w MLM mamy możliwość podróżowania po świecie i wiele innych bonusów – jeśli będziesz osiągał dobre wyniki, oprócz wypłaty w standardowej formie, możesz liczyć na dodatkowe gratyfikacje. Najczęściej są to wycieczki do egzotycznych krajów. Wiele firm MLM oferuje też programy samochodowe czyli pokrycie kosztu Twoich rat leasingowych za auto.

6. Bo w MLM mamy dziedziczenie dochodów – pieniądze, które będzie wypracowywała zbudowana przez Ciebie struktura, będziesz mógł w każdej chwili przepisać na inną osobę. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku organizacji przynoszących bardzo duże zarobki. Będziesz miał wtedy pewność, że owoce Twojej pracy pozostaną w rodzinie.

7. Bo w MLM znika obawa przed zwolnieniem z pracy – jeśli będziesz posiadał dodatkowe źródło dochodów nie będziesz musiał się obawiać redukcji zatrudnienia. Nawet, gdyby tak się stało, to i tak będziesz zabezpieczony finansowo. Rozsądnie jest zbudować drugą studnię na wypadek, gdyby pierwsza wyschła.

8. Bo w MLM wzrasta pewności siebie – aktywne budowanie własnej sieci sprzedaży wyrabia tak zwaną „grubą skórę”. Zwiększy się Twoja odporność na destrukcyjną krytykę, stres i opinie innych. Jednocześnie rośnie poziom asertywności i pewności siebie.

9. Bo w MLM mamy rozwój umiejętności przywódczych – nastawienie na współpracę, poprawne rozpoznawanie intencji, skuteczna komunikacja, budowanie zdrowych relacji, myślenie strategiczne i rozumienie potrzeb. Te i wiele innych umiejętności przywódczych możesz rozwinąć zaczynając pracę w MLM.

10. Bo w MLM poprawia się samoocena – pierwsze sprzedaże, rozwój struktury, zmiana sposobu myślenia. Te czynniki mogą wpłynąć pozytywnie na poziom Twojej samooceny. Owoce Twojej pracy mogą sprawić, że będziesz widział siebie w lepszym świetle. Przełoży się to również na życie poza zawodowe.

11. Bo w MLM poprawia się wizerunek – kiedy znajomi zobaczą Twoje osiągnięcia, będą Cię traktować dużo lepiej. Niektórzy dopiero wtedy zechcą podjąć współpracę i przyjdą do Ciebie sami pomimo, że wcześniej Ci odmówili. Po prostu sukces otwiera wiele nowych drzwi.

12. Bo w MLM mamy możliwość nauki od lepszych od siebie – w każdej dobrej firmie marketingu wielopoziomowego znajdziesz co najmniej kilku wysokiej klasy liderów. Możesz ich obserwować i uczyć się od nich tego, co i jak robią. Niekiedy będziesz miał też okazję pracować bezpośrednio z którymś z nich.

13. Bo w MLM mamy pracę z dowolnymi ludźmi – funkcjonując w marketingu sieciowym będziesz miał możliwość swobodnej selekcji kandydatów, z którymi będziesz współpracował. Sam będziesz mógł skompletować swój zespół. Jest to bardzo komfortowa sytuacja.

14. Bo w MLM mamy pracę w dowolny czasie – będziesz mógł pracować w dowolnie wybranym przez Ciebie czasie. Nie będziesz musiał się przed nikim tłumaczyć, ani nikogo prosić o urlop, bo właśnie wypadło Ci coś ważnego. Sam będziesz układał swój plan dnia. Wymaga to dyscypliny, ale na dłuższą metę jest bardzo przyjemne.

15. Bo w MLM mamy pracę w dowolny miejscu – w tym systemie istnieje cały szereg firm o zasięgu globalnym. Oznacza to, że swoją strukturę sprzedaży będziesz mógł rozwijać w dowolnie wybranym mieście oraz dowolnie wybranym kraju na świecie. Mam na myśli oczywiście świat – nazwijmy to – cywilizowany.

16. Bo w MLM mamy więcej czasu – kiedy Twoja struktura odpowiednio się rozwinie ilość obowiązków się zmniejszy. Wtedy będziesz mógł cieszyć się większą ilością wolnego czasu. Zupełne zaprzestanie działalności często jest możliwe przy bardzo dużej liczbie aktywnych partnerów.

17. Bo w MLM można zyskać niezależność – stały dochód w przyzwoitej wysokości zapewnia niezależność, o której być może marzysz bardziej niż o pieniądzach. Decyzje będziesz mógł więc podejmować w sposób niezależny, gdy nie będziesz musiał się martwić co będzie jak pojawi się niezaplanowany wydatek.

18. Bo w MLM uczestniczymy w ciekawych eventach i wydarzeniach – spotkania z ludźmi myślącymi w sposób podobny do Twojego będą źródłem pozytywnej energii. Dzięki temu będziesz mógł podładować baterie i złapać wiatr w żagle. To znakomita okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.

19. Bo w MLM mamy możliwość poznania ciekawych osób – duża ilość spotkań powoduje, że cały czas poznajemy nowych ludzi. Te znajomości procentują nie tylko w marketingu sieciowym. W razie potrzeby czy konkretnego problemu będziesz zatem znał wiele osób, które będą mogły Ci pomóc.

A które, powiedzmy trzy z powyższych zalet systemu MLM najbardziej przemawiają do Ciebie?

Mogą Cię również zainteresować