Doug i Marii DeVos z koncernu Amway ratują lokalne przedsiębiorstwa

przez Maciej Maciejewski

Doug i Marii DeVos są współwłaścicielami firmy Amway – największego koncernu MLM świata. Ich inne, rodzinne przedsiębiorstwo finansowe o nazwie DeVos Continuum Ventures LLC rozpoczęło współpracę z funduszem inwestycyjnym Auxo Investment Partners z siedzibą w amerykańskim Grand Rapids.

Doug DeVos

Celem akcji jest zarządzanie nowym funduszem – Michigan Opportunity Fund, którego jednym z pierwszych inwestorów był również biznesmen i kierowca wyścigowy Roger Penske. Podstawowym zadaniem nowego funduszu jest dokonywanie długoterminowych inwestycji w różnych sektorach gospodarczych, w szczególności w celu zachowania lokalnych przedsiębiorstw i miejsc pracy. Siedziba network marketingowej firmy Amway znajduje się w Ada (Michigan).

Cele inwestycyjne funduszu obejmują firmy rodzinne z siedzibą w Michigan, których właściciele przechodzą na emeryturę i brakuje im kolejnego pokolenia do przejęcia biznesu. Fundusz Michigan Opportunity Fund będzie dokonywał większościowych i mniejszościowych inwestycji w małe i średnie przedsiębiorstwa na terenie całego stanu. Inwestycje będą dokonywane w całym spektrum finansowym, od kapitału na wzrost i wykup po pożyczki podporządkowane i zagrożone.

– Potencjalni inwestorzy w całym stanie zareagowali bardzo pozytywnie. Fundusz został bardzo, bardzo dobrze przyjęty – powiedział Doug DeVos. – Chcemy być iskrą w sąsiedztwie i być może uda nam się odegrać znaczącą rolę w poprawianiu sytuacji lub tworzeniu środowiska, w którym firmy będą mogły w przyszłości rozwijać się na jeszcze wyższym poziomie – dodał.

Fundusz przede wszystkim weźmie pod uwagę firmy z właścicielami i zespołami zarządzającymi, które chcą rozwijać swoją działalność lub przypadki, w których założyciele lub właściciele chcą sprzedać swój biznes i przejść na emeryturę. – Inwestycje trafią do firm o przychodach od 10 do 200 mln USD i zyskach w wysokości od 2 do 20 mln USD. Organizatorzy akcji budują fundusz tak, aby mieć odpowiednią pulę kapitału, która wesprze praktycznie każdy biznes z Michigan, niezależnie od rodzaju i zapotrzebowania na kapitał – powiedział Jeff Helminski, współzałożyciel i partner zarządzający w Auxo Investment Partners.

– Zbudowaliśmy fundusz, aby zapewnić szerokie wsparcie firmom z Michigan niezależnie od tego, gdzie znajdują się ich potrzeby kapitałowe lub w jakim cyklu życia się rozwijają – skomentował Helminski. – Chcieliśmy się upewnić, że mamy wystarczająco szeroką perspektywę, aby szukać okazji inwestycyjnych tak, żebyśmy mogli dostrzec i rozważyć wszystkie dostępne możliwości – dodał.

Gigant systemu MLM Amway ogłosił właśnie swoje wyniki finansowe za rok 2020. Firma wygenerowała w minionym roku sprzedaż na poziomie 8,5 miliarda dolarów, co oznacza 2% wzrost w porównaniu z rokiem 2019. Kierując się bieżącymi wydarzeniami spółka na całym świecie skupiała się na propagowaniu trendu health & wellness. ​Jej produkty odżywcze stanowią ponad połowę całej sprzedaży. W specjalnym oświadczeniu wydanym w tym tygodniu firma ogłosiła, że ​​zwiększy swoje inwestycje w naukę o odżywianiu, w innowacje i produkcję, ponieważ obraca swoje portfolio tak, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby społeczeństwa w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Mogą Cię również zainteresować