Firma Mary Kay przyznaje granty badawcze w celu sfinansowania przełomowych badań dotyczących zdrowia skóry

przez Maciej Maciejewski
602 odsłony

Network marketingowa spółka Mary Kay we współpracy z Europejskim Towarzystwem Badań Dermatologicznych przyznała dwa granty w wysokości 20 000 USD naukowcom prowadzącym przełomowe, innowacyjne badania nad zdrowiem i chorobami skóry.

źródło: Pixabay

Pierwszym obdarowanym jest dr Michael Cangkrama, starszy naukowiec z wydziału biologii Instytutu Nauk o Zdrowiu Molekularnym (ETH Zürich), który bada mechanizmy molekularne i komórkowe leżące u podstaw rozwoju i progresji nabłonkowych nowotworów skóry, najczęstszych rodzajów raka u ludzi.

Drugi to dr Clarisse Ganier, pracownik naukowy w Centrum Terapii Genowej i Medycyny Regeneracyjnej w King’s College London, który będzie działał w ramach międzynarodowej współpracy nad mapowaniem wszystkich typów komórek w organizmie człowieka, aby stworzyć kompleksowy atlas komórek skóry.

– Firma Mary Kay jest mocno zaangażowana w rozwój badań nad zdrowiem skóry i odżywiania na całym świecie. Wiemy, że nie można tego zrobić w pojedynkę. Współpraca między branżami, instytucjami akademickimi i klinicystami ma kluczowe znaczenie, dlatego z dumą współpracujemy z ESDR, aby zapewnić pierwsze w historii granty na badania dotyczące zdrowia i chorób skóry – powiedziała dr Lucy Gildea, dyrektor ds. innowacji, produktów i nauki w Mary Kay.

– Dotacje te inteligentnie łączą większą społeczność w poszukiwaniu nowych inspiracji na przyszłość, a spółka Mary Kay jest dumna, że może być częścią tych możliwości. Cieszymy się widząc, jak naukowcy wnoszą większy postęp w różnych aspektach badań nad zdrowiem skóry – dodała dr Lucy Gildea.

Mogą Cię również zainteresować