Innowacyjne akcje prozdrowotne koncernu Amway w Chinach

przez Maciej Maciejewski

Innowacyjne pomysły? Nie bez powodu ten biznes jest największym network marketingiem świata. Działający w systemie MLM koncern Amway planuje szerszy rozwój na terenie Azji. Firma uruchamia w Chinach nowy projekt – Bazę Edukacji Naukowej i Promocji Zdrowia.

źródło: Pixabay

Największy marketing sieciowy świata czyli koncern Amway wzmacnia swoją obecność w sektorze zdrowia i dobrego samopoczucia czyli szeroko rozumianej branży health & wellness na terenie Chin. Dzięki swojej Bazie Edukacyjnej Nauki i Promocji Zdrowia w Hangzhou (prowincja Zhejiang) poprzez serię wystaw i wykładów, ten wywodzący się z USA system MLM będzie starał się promować zdrowie i dobre samopoczucie wśród chińskich obywateli. Po roku niepewności zdrowotnej wywołanej pandemią i niezwykle wysokim zapotrzebowaniem na krajowy system opieki zdrowotnej może się to okazać strzałem w sam środek chińskiej tarczy.

– Aby osiągnąć wizję określoną w planie działania Zdrowe Chiny 2030, udział wszystkich grup społecznych ma kluczowe znaczenie dla popularyzacji wszechstronnego, zdrowego trybu życia, wzmocnienia edukacji zdrowotnej i poprawy samopoczucia fizycznego u każdego członka naszego społeczeństwa – powiedział Zhu Shankuan, dyrektor Towarzystwa Żywieniowego prowincji Zhejiang i zastępca dyrektora oddziału prowincji Zhejiang Chińskiego Stowarzyszenia Medycyny Prewencyjnej.

Nowa inicjatywa firmy Amway będzie sponsorowana przez Chińskie Centrum Edukacji Zdrowotnej przy wsparciu Narodowego Instytutu Żywienia i Zdrowia oraz Chińskiego Towarzystwa Żywieniowego, co powinno gwarantować sukces tego projektu. Spółka Amway będzie również gospodarzem centrów szkoleń i promocji marki w Hangzhou, które przyciągną klientów swoją szeroką gamą ofertową, w tym ciekawymi sesjami kulinarnymi i kulturystycznymi.

– Amway ma głęboką wiedzę na temat suplementów diety, opieki zdrowotnej i dobrego samopoczucia, co położyło podwaliny pod naszą ekspansję w segmencie opieki zdrowotnej i wellness – powiedział Yu Fang, prezes Amway w Chinach. – To dla nas bezprecedensowa szansa. W naszym kraju mamy kompletny system operacyjny, obejmujący zakłady produkcyjne, badania i rozwój oraz centrum innowacji technologicznych, a nasze najważniejsze zasoby umieściliśmy w Chinach z dużymi oczekiwaniami co do przyszłego potencjału wzrostu – dodał prezes.

Mogą Cię również zainteresować