Kto dziś wybiera biznes MLM i dlaczego?

przez Maciej Maciejewski

Fakt, że dziś branża marketingu sieciowego rośnie w siłę sprawia, iż przekonują się do niego nie tylko osoby z sektora, ale coraz częściej też ci, którzy dotąd przyglądali się temu biznesowi z boku. Prawdą jest jednak, że nie tylko obecna sytuacja ma wpływ na to, że coraz więcej osób zaczyna rozumieć i interesować się tym modelem biznesowym. Dlaczego network marketing zalicza wzrosty i przekonuje nawet sceptyków?

źródło: Pixabay

Coraz więcej ludzi dostrzega też korzyści, jakie mogą wynikać z tej formy działalności, poznając dokładnie plan marketingowy firmy, rodzaj wsparcia i szkoleń, jakie proponuje branża MLM oraz jakość produktów, które oferuje. Kto i dzięki jakim umiejętnościom odnosi tu prawdziwe sukcesy?

Jestem trenerem biznesu, coachem, na stałe współpracuję z jedną z największych firm szkoleniowych w Polsce oraz UE we Wrocławiu. Kilkanaście lat wcześniej, jak większość osób, swoją karierę zawodową rozpoczęłam od pracy na etacie. W miejscu, które sobie wymarzyłam.

Jednak dość szybko zorientowałam się, że w tej formie zatrudnienia, będąc wciąż zależna od decyzji innych osób, nie zrealizuję swoich wartości, które już wtedy dochodziły u mnie do głosu. Od tamtego czasu minęło sporo lat, wiele doświadczeń bycia przedsiębiorcą i posiadania tradycyjnego biznesu.

Cały czas szukałam swojej drogi, aby robić w życiu to, co da mi prawdziwą satysfakcję. Dopiero decyzja o pozostaniu trenerem i coachem spowodowała, że dziś spełniam się zawodowo. Obserwując inne osoby zauważam jak niektóre z nich, stopniowo uświadamiają sobie, że to właśnie brak możliwości realizowania własnych wartości powoduje, iż zaczynają się wypalać w swoim miejscu pracy, czy wykonywanym zawodzie.

Kiedyś wahałam się czy powinnam pracę coacha i trenera łączyć z działaniem w marketingu rekomendacyjnym. Dziś żadna z tych wątpliwości nie istnieje. Bo właśnie tu, w firmie, z którą współpracuję, tworzę i rozwijam zespół wspierając swoich  ludzi, dając im konkretne wartości, ale też konkretne narzędzia i rozwiązania. Wszystkie moje aktywności uzupełniają się więc wzajemnie.

System jakim jest marketing sieciowy pozwala na realizację większości wartości, których człowiek nie ma możliwości realizować gdzie indziej: wolność, niezależność, wybór sposobu działania, dobór osób, z którymi chcemy współpracować, dostęp do najlepszych szkoleń, dzięki którym non stop się rozwijamy. To właśnie w branży MLM ogromną rolę odgrywa edukacja i rozwój osobisty, dzięki czemu lepiej rozumiemy przekonania, schematy działania swoje i drugiego człowieka. Jego potrzeby i to, czy jesteśmy w stanie mu pomóc . To właśnie tu, w tej branży, każdy może rozwinąć swoje umiejętności jako przedsiębiorca czy lider po to, aby móc zainspirować i pomóc innym w skutecznym realizowaniu ich celów. Ten system pracy mocno stawia na narzędzia online, dzięki czemu dziś mamy do dyspozycji jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w tym obszarze.

Kto dziś dołącza do biznesu MLM? W moim zespole mam główną księgową, menadżerów, kierowników działów, specjalistów, indywidualnych przedsiębiorców, młode mamy, nauczycielkę… Wszystkie te osoby znalazły tu coś, co okazało się dla nich wartościowe i spowodowało chęć zaangażowania się. Te osoby mają też wspólną cechę: ciekawość i chęć nauki nowych kompetencji, przebywania i czerpania wiedzy od pozytywnych osób. Otwartość i odwagę, aby przełamywać swoje ograniczenia i schematy myślenia.

To pozwala na zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. A prawdziwe zainteresowanie nim jest kluczem do zbudowania jego samego i jednocześnie naszego biznesu. Stabilnego biznesu, opartego o system dochodu odnawialnego.

Obserwuję osoby, które osiągają ponad przeciętne rezultaty w naszej branży. Te osoby, które mnie inspirują mają kilka wspólnych cech: pokorę do nauki, prawdziwą chęć pomocy i wspierania innych, wytrwałość w swoim działaniu, ale przede wszystkim odpowiedzialność za swoje życie. I znają odpowiedź na pytanie „po co to robię?” Bo jeśli nie odnajdziesz w swoim sercu marzeń i powodów, być może zabraknie Ci siły i wiary w to, aby pokonywać niepowodzenia i trudniejsze momenty, które tu też się pojawiają. Przecież to właśnie one uczą nas najwięcej, pokazując siłę, którą w sobie mamy. Warto z niej skorzystać do dalszych działań I osiągania coraz lepszych rezultatów!

Autorka tekstu jest coachem, trenerem biznesu, współpracuje z uczelniami wyższymi (m.in. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), organizacjami międzynarodowymi, firmami rodzinnymi i osobami indywidualnymi, głównie z kobietami szukającymi zmian i nowych ścieżek w swoim życiu. Z branżą MLM zetknęła się przypadkowo, a do firmy DuoLife, z którą współpracuje, przekonały ją produkty, wyjątkowa społeczność otwartych i wartościowych ludzi oraz rozwój osobisty oraz szkolenia, które są na bardzo wysokim poziomie.

Mogą Cię również zainteresować