Agnieszka Siwek & Wojciech Skalski. Wszystko zależy od nas – ile od siebie damy, tyle dostaniemy

przez Maciej Maciejewski

Agnieszka Siwek to wulkan pozytywnej energii. Prowadzi własny salon kosmetyczny, wychowuje dzieci, pracuje w MLM. Wojciech Skalski na co dzień prowadzi firmę, która specjalizuje się w nagrywaniu filmów, ale nie przeszkadza mu to w osiąganiu sporych, network marketingowych sukcesów.

Agnieszka Siwek & Wojciech Skalski

Co ich łączy? Są parą i oboje posiadają status dyrektorów w firmie Perfect Coll. Ta ich działalność stała się silnym zabezpieczeniem finansowym dla ich dzieci i dla nich samych. Zapraszam do przeczytania wywiadu z tą niezwykłą parą, w którym rozmawiamy o tym, dlaczego ważna jest praca w tandemie i jak może się to przyczynić do spełnienia zawodowego.

Maciej Maciejewski: Pani Agnieszko, to od pani wszystko się zaczęło, więc pierwsze pytanie kieruję do pani…. Gdzie po raz pierwszy zetknęła się pani z marketingiem sieciowym?

Agnieszka Siwek: Po raz pierwszy w życiu poznałam firmę MLM w 2012 roku czyli 9 lat temu. Byli tam fantastyczni ludzie, którzy pokazali mi inny sposób na zarabianie pieniędzy niż typowy etat. Nauczyli mnie jak pracować mądrze, nie ciężko. W tym czasie mieszkałam w kilku miastach, m.in. w Legnicy, Jeleniej Górze czy Rudzie Śląskiej, gdzie prężnie się rozwijałam. Nauczyłam się wtedy systematyczności, bardziej otworzyłam się na ludzi, nie było dla mnie problemem podejść do obcej osoby i zaprosić ją na rozmowę. Niestety, zawsze w ówczesnych pracach czegoś mi brakowało – zazwyczaj chodziło o pieniądze. Miałam ambicje na więcej. Na szczęście wtedy poznałam fantastyczną firmę Perfect Coll.

Maciej Maciejewski: Od początku pani współpracy z Perfect Coll minęło już prawie 5 lat i jak sama pani mówi, niesamowicie się pani rozwinęła. Czy mogłaby pani powiedzieć coś więcej na ten temat?

Agnieszka Siwek: Firma Perfect Coll to zupełnie inny wymiar systemu MLM. Przejrzysty plan marketingowy, cudowni ludzie, którzy pomagają na każdym kroku. Przez jakiś czas wykonywałam zabiegi z dojazdem do klienta oraz do salonów kosmetycznych. W marcu 2020 roku otworzyłam swój autorski salon kosmetyczny w Głogowie – Sines Beauty, który działa w oparciu o produkty i urządzenia kosmetologiczne Perfect Coll. Klientki pokochały nasze produkty za naturalność, wydajność, a przede wszystkim za skutecznie działający kolagen, który jest głównym produktem naszego biznesu. Każda klientka, która przychodzi do mnie na zabiegi czuje się jak królowa. Dodatkowo, wychodząc z inicjatywą zaczęłam szkolić dziewczyny, które chcą się rozwijać w branży beauty. Moje partnerki zostają wprowadzone do świata Perfect Coll poprzez szkolenia z zabiegów, urządzeń, a także odpowiedniej wiedzy o zastosowaniu kolagenu w życiu codziennym.

Maciej Maciejewski: Panie Wojciechu, a pana przygoda z marketingiem sieciowym zaczęła się od inspiracji pani Agnieszki, prawda?

Wojciech Skalski: Zgadza się. Bardzo się cieszę, że Agnieszka – moja dziewczyna, pokazała mi możliwości, jakie daje współpraca z Perfect Coll. To dzięki niej zacząłem tę przygodę, która jest zabezpieczeniem dla mnie i dla moich dzieci. To, co wypracowałem dotąd i wypracuję przez najbliższe lata, zaowocuje w przyszłości. Perfect Coll daje możliwość dziedziczenia struktury i dochodów dlatego wiem, że to, co robię teraz, będzie przynosić mi korzyść przez wiele kolejnych lat. To nie zniknie. W Perfect Coll cenię sobie to, że mogę pracować z kim chcę i kiedy chcę. A przede wszystkim nie ma pułapu finansowego, do którego można zarabiać.

Wszystko zależy od nas – ile od siebie damy, tyle dostaniemy. Nie ma nic za darmo. Kreatywność, unikalność i systematyczny rozwój to cechy, które łączą moje obie zawodowe branże.

Maciej Maciejewski: Mówi pan o dwóch zawodowych branżach. O co chodzi?

Wojciech Skalski: Moja droga zawodowa rozpoczęła się, gdy miałem 17 lat i zacząłem interesować się filmem. Wtedy moja praca polegała na tworzeniu reportaży wideo z wesel. Po 3 latach pracy w tej branży zainwestowałem własne pieniądze, aby kupić odpowiedni sprzęt. Przez kilka lat rozwijałem się poprzez liczne szkolenia z montażu filmu, reklamy firm, a także jako operator kamery. Inwestując w siebie, coraz wyżej podnoszę poprzeczkę. Ostatnio zainwestowałem w kamerę filmową, która rejestruje filmy w jakości 6K. Pozwala to na wydobycie jeszcze lepszego detalu oraz stworzenie filmów w jakości porównywalnej do hollywoodzkich produkcji.

Maciej Maciejewski: Jesteście państwo bardzo zapracowanymi ludźmi. Jak udaje Wam się łączyć wychowywanie dzieci oraz po dwie prace jednocześnie? Jak robić to wszystko w 24 godziny?

Agnieszka Siwek: To bardzo dobre pytanie! Jakby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę w stanie to wszystko ogarnąć w 24 godziny, nie uwierzyłabym w to. Dziś już wiem, że jednym z najważniejszych czynników prowadzenia tego trybu życia jest wsparcie mojego partnera życiowego – Wojtka.

Był taki okres, przypadający na czas jesiennej promocji, kiedy bywałam w domu tylko po to, by położyć dzieci spać i samej się przespać. Ważna jest także dobra organizacja. Bez kalendarza nie umiem już nic planować, a może nawet i nie chcę. Na pewno trzeba stawiać sobie cele na przyszłość bliższą i dalszą, aby wiedzieć, co mamy do zrobienia i w jaki sposób to osiągnąć.

Maciej Maciejewski: Taki sposób działania wymaga dużego samozaparcia i systematyczności. Jakie cechy charakteru pomogły pani dojść do miejsca, w którym znajduje się pani obecnie?

Agnieszka Siwek: Przede wszystkim upór. Nie było łatwo na samym początku przekonać swoją rodzinę do tego pomysłu, by mieć coś swojego, a w szczególności trudno było przekonać moją mamę, która uważała, że etat jest o wiele lepszy, a już na pewno pewniejszy. Udowodniłam jej, sobie, a także wielu niedowiarkom, że się mylą.

Wystarczy uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. I przede wszystkim dać od siebie 1000%. Nie powiem, że było łatwo, bo na pewno nigdy tak nie było, ale wiem, że warto być w tym miejscu, w którym jestem obecnie. W poprzednich firmach nie osiągałam tak spektakularnych efektów, a tu z pomocą kilku osób zrobiłam wszystko to, o czym marzyłam, o czym pisałam w swoich celach. Najważniejsze jest to, aby pracować systematycznie, kilka godzin dziennie czy tygodniowo, w zależności od możliwości, ale przede wszystkim pracować. I tak jak już wcześniej wspomniałam – pracować mądrze, nie ciężko.

Maciej Maciejewski: Panie Wojciechu, a jakie pana zdaniem atrybuty marketingu sieciowego są najcenniejsze i godne polecenia?

Wojciech Skalski: Najważniejszym atrybutem jest przede wszystkim wysoka jakość oferowanych produktów. Kolejnym na pewno jest wygoda – zamawiam przez internet lub telefon i na drugi dzień, bez wychodzenia z domu, mam produkty, których potrzebuję. Równie ważne są korzystne ceny, zniżki oraz polecenia.

Maciej Maciejewski: A czy był jakiś przełomowy moment podczas pana pracy w Perfect Coll?

Wojciech Skalski: Takim momentem było osiągnięcie poziomu dyrektora czyli wejście prawie na najwyższy poziom struktury w Perfect Coll. Wymagało to dużo pracy, ale satysfakcja jest ogromna. Czas, który poświęciłem na osiągnięcie tego poziomu pokazał mi, że nie trzeba pracować ciężko fizycznie, aby cieszyć się z sukcesu. Wiele osiągnąłem poprzez współpracę z ludźmi w tej firmie.

Maciej Maciejewski: Serdecznie gratuluję państwu awansów na poziom dyrektora. A czego państwu życzyć na kolejne lata?

Agnieszka Siwek: Osiągnięcia najwyższego poziomu czyli prezydenta. To, że na swojej drodze spotykam fantastycznych ludzi to już się dzieje. Chciałabym jeszcze, aby do Sines Beauty przyjeżdżały dziewczyny z całej Polski na szkolenia i po nowe umiejętności, możliwości, a przede wszystkim po rozwój osobisty – pomagam w tym na każdym kroku!

Wojciech Skalski: A moje plany to rozwój zawodowy i osobisty w branży filmowej, współpraca przy większych eventach. Doszkalanie się. W Perfect Coll chciałbym się nadal rozwijać i poznawać ciekawe osobowości. Na pewno pomoże mi to w rozwoju w branży MLM oraz w dziedzinie filmowej.

Maciej Maciejewski: Tak sprecyzowane cele nie mogą się nie udać! Szczerze życzę spełnienia tych marzeń! Bardzo dziękuję za wywiad.

Mogą Cię również zainteresować