Kolejne firmy MLM przedstawiają wzrosty za rok 2020. I to w dobie ogólnoświatowego kryzysu pandemicznego

przez Maciej Maciejewski
1281 odsłony

Swoimi wynikami finansowymi za rok 2020 pochwaliły się trzy network marketingowe spółki. Firmy Primerica, Medifast i eXp World – pomimo ogólnoświatowych problemów z kwarantanną i lockdownem – zanotowały najlepsze obroty i zyski w historii swojej działalności.

źródło: Pixabay

Firma Primerica tylko w czwartym kwartale 2020 roku zaliczyła całkowite przychody na poziomie 598,3 mln USD, co stanowi wzrost o 12% w porównaniu z tym samym kwartałem roku 2019. Zysk netto firmy również wzrósł, zwiększając się o 7% do ponad 100 mln USD.

– Pandemia spowodowała, że ​​konsumenci o średnich dochodach jasno zrozumieli swoją dzisiejszą potrzebę ochrony i potrzebne inwestycje – powiedział Glenn Williams, dyrektor generalny spółki. – Elastyczność naszych sprzedawców pozwoliła nam sprostać tym potrzebom bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem bardzo dumny z tego, jak zespół naszej firmy poradził sobie z wyjątkowymi wyzwaniami roku 2020, aby nadal pomagać klientom w osiąganiu ich celów finansowych – dodał Williams. Całkowite przychody koncernu Primerica za rok 2020 wzrosły o 8%, osiągając wynik 2,2 miliarda USD, co stanowi nowy, roczny rekord firmy podczas, gdy dochód netto wzrósł o 5% osiągając kwotę 386,2 miliona USD.

Swoje wyniki finansowe zaprezentowała również działająca w systemie MLM spółka Medifast. Firma ogłosiła, że w czwartym kwartale 2020 roku zanotowała wzrost przychodów na poziomie 55,3% w stosunku do tego samego okresu w porównaniu z rokiem poprzednim, co dało jej 264,9 mln USD. Całkowite przychody w 2020 roku stanowiły 31% wzrost rok do roku i wygenerowały wynik w wysokości 934,8 mln USD.

– To był kolejny bardzo dobry rok dla Medifast, a nasi niezależni trenerzy OPTAVIA przyciągnęli i zatrzymali rekordową liczbę nowych klientów – powiedział Dan Chard, prezes i dyrektor generalny w Medifast. – Pomimo ciągłych wyzwań makroekonomicznych związanych z pandemią COVID-19 zaobserwowaliśmy znaczny wzrost przychodów i zysków, a także nowy, rekordowy poziom aktywnych trenerów zarabiających. Ta potężna dynamika utrzymała się w czwartym kwartale, gdy ludzie nadal priorytetowo traktują zdrowie i dobre samopoczucie w swoim życiu. Siła marki OPTAVIA i nasz zróżnicowany model biznesowy głęboko rezonuje z trenerami i klientami oraz zapewnia realistyczną i skuteczną ofertę dla tych, którzy chcą prowadzić zdrowszy styl życia. Jako Medifast nadal budujemy swoją infrastrukturę tak, aby wykorzystać nadchodzące możliwości wzrostów, przy jednoczesnym zachowaniu silnego bilansu. Jesteśmy dobrze przygotowani do następnej fazy rozwoju i zapewnimy znaczącą wartość dla akcjonariuszy spółki w perspektywie długoterminowej – skomentował prezes.

Z dochodem netto w wysokości 102,9 mln USD za rok 2020 i 28 mln USD za czwarty kwartał, wzrost firmy w porównaniu z rokiem poprzednim wyniósł odpowiednio 32% i 40,8%. Firma zakończyła również rok 2020 bez oprocentowanego długu i ze 174,5 mln USD w gotówce, ekwiwalentach środków pieniężnych i inwestycyjnych papierach wartościowych.

Interesująca sytuacja wyklarowała się również w holdingu eXp World. Spółka ogłosiła wstępne, niezaudytowane wyniki finansowe i operacyjne za czwarty kwartał 2020 roku oraz dane za cały rok. Przewidywane sumy pokazują rekordowe przychody firmy, w tym wzrost przychodów w czwartym kwartale o 122% (609 mln USD) oraz wzrost o 84% (1,8 mld USD) za cały rok 2020.

Zysk netto również wzrósł osiągając łącznie 7,7 miliona dolarów w czwartym kwartale (wzrost o 885%) i 31 milionów dolarów w skali całego roku, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do straty netto firmy w wysokości 9,6 miliona dolarów w roku 2019.

– Nasze rekordowe przychody i zyski w 2020 roku, które przyspieszyły w czwartym kwartale, były napędzane przez rosnącą bazę najlepszych agentów na świecie, którzy nadal wykorzystują siłę rynku nieruchomości mieszkaniowych – powiedział Glenn Sanford, założyciel, prezes i dyrektor generalny w eXp World Holdings. – Dzięki działaniom globalnym nasza wyjątkowa platforma oparta na chmurze zapewniła agentom znaczącą przewagę konkurencyjną w branży nieruchomości. Dzięki przejęciu SUCCESS Enterprises pod koniec roku, nadal budujemy konkurencyjną ofertę, która jest wyjątkowa w branży nieruchomości – dodał Sanford. Oficjalne, ostateczne wyniki spółki mają zostać opublikowane 11 marca 2021 roku.

Mogą Cię również zainteresować